')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Architektura

Město má zájem koupit areál bývalé tržnice, mohlo by zde být parkoviště až pro 100 aut

Redakce / 30.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Město Dvůr Králové nad Labem dlouhodobě trápí nedostatečný počet parkovacích míst, zejména v centru. Vedení města nyní přišlo se záměrem odkoupit areál bývalé městské tržnice, kde by bylo možné zřídit parkování až pro 100 aut.
 

FOTOGALERIE - Město má zájem koupit areál bývalé tržnice, mohlo by zde být parkoviště až pro 100 aut

Starosta města Jan Jarolím tak začal o možném odkupu areálu o rozloze více než 5,5 tisíce metrů čtverečných, v němž se nachází několik objektů, jednat s majitelem, společností Vánoční ozdoby, DUV – družstvo Dvůr Králové nad Labem. Výsledkem jednání, která začínala na ceně 11 mil. Kč, byla nabídka na prodej za cenu 9,4 mil. Kč, jíž se na svém červnovém zasedání zabývali zastupitelé. Ti nakonec souhlasili se záměrem nemovitost odkoupit, zároveň ale uložili vedení města nadále jednat s prodávajícím o výši kupní ceny.

„Areál, který je z větší části léta nevyužívaný, se nachází na náměstí Republiky, zhruba dvě minuty od náměstí T. G. Masaryka. Vzhledem k tomu, že je v centru města okolo 300 placených parkovacích míst, zvýšení jejich počtu o sto by tak představovalo třicetiprocentní nárůst, což je velmi významné. Nové parkoviště by také mohlo sloužit pro potřeby návštěvníků knihovny, muzea nebo turistů,“ podotýká starosta Jan Jarolím a pokračuje: „Kromě toho by bylo možné areál využít i pro zřízení prostor pro volnočasové aktivity, například by se sem mohl v budoucnu přemístit DDM Jednička, mohlo by zde vzniknout polyfunkční centrum a další.“

Miroslava Kameníková


 

Související články
Konec blátivého parkoviště u pošty. Od pondělí 12. března se upravuje na zpevněnou odvodněnou plochu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2882x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí