Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Architektura

Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města

Redakce / 1.04.2022, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
„O vybudování veřejného griloviště jsme uvažovali již delší dobu a v úvahu přicházely ještě další 2 místa - park Schulzovy sady, kde ale panují obavy hasičů ze vzniku požáru a sídliště v ulici Karolíny Světlé, kde se zase občané obávají zvýšeného hluku. A proto jsme se rozhodli umístit griloviště přímo na náměstí T. G. Masaryka,“ uvedl starosta Jan Jarolím

FOTOGALERIE - Na náměstí TGM ve Dvoře Králové vzniknou hned 2 veřejná griloviště pro občany i návštěvníky města

Podobná místa vznikají v řadě českých města a obvykle se těší velké oblibě, snad se tak stane i ve Dvoře Králové nad Labem. Jedno griloviště nahradí šachový stolek před lékárnou Benu a druhé bude přímo před ZUŠkou.

„K instalaci grilovišť bychom chtěli přistoupit co nejdříve, aby vše bylo hotovo ještě do prázdnin a návštěvníci našeho města mohli začít griloviště využívat co nejdříve. Je to důležité také proto, že v centru našeho města v poslední době zanikly hned 2 restaurace - Stará Radnice a také restaurace U Slunce a hrozilo tak, že davy turistů by se neměly v létě kde stravovat. Naštěstí máme velmi blízko centra umístněné supermarkety Billa a Kaufland, a turisté si tak snadno zajdou či zajedou na sdílených kolech zakoupit špekáčky, nebo maso na gril. Oběd si tak snadno turisté pořídí svépomocí", dodává starosta Jan Jarolím.

S vytvořením tzv. piknikových center na náměstí souhlasila rada města na své schůzi 8. března 2022. 

Sestava s veřejným ohništěm je vyrobena z vysokopevnostního HPC betonu a ošetřena jak antigraffiti nátěrem, tak hydrofobním nátěrem zaručujícím voděodolnost a životnost jednotlivých dílců. Dřevěné komponenty jsou z modřínového a bukového dřeva a ošetřeny vůči povětrnostním vlivům. Sestavy dodá společnost CITYZEN LIVING, s. r. o., z Brandýsa nad Labem a město za každou z nich zaplatí necelých 335 tisíc Kč včetně DPH. 

Záměr a umístění byly konzultovány s městským architektem Petrem Kocourkem, který konstatoval, že zvolený design přesně odpovídá designu betonových podsvětlených laviček, které již na náměstí jsou.

Jan Holan

aprílový žertík 2022

Související články
Královédvorské koupaliště bude přihříváno teplem z teplárny
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Kuks bude od května lépe přístupný hendikepovaným a cyklistům. Slavnostního otevření nového mostu se zúčastní i prezident Miloš Zeman
Travnatá stráň nad atletickým stadionem se konečně naplno otevírá veřejnosti!
Populární surikaty ve Dvoře Králové zmizely! Našly se u lva
Dvůr Králové bude mít krytý bazén v Mayerově továrně
Vaše komentáře
poČIN, 1.04.2022 12:02, Reagovat
Vynikající poČIN a GENiální nápad, REPrezentativní místo, EXkluzivní poloha a slavnostní nasvětlení UZEnin. Ohniště pak umožní osadit další dva VÁNoční stromy, případně i opékání kaštanů což přispěje ke zkvalitnění vánOČNÍ atmosféřy HISTorického cEntRa..Záznam z akcÍ a oslav budE vždy bezplatně k yyzvednoutí po dobu tří měsíců na služebně Městské policie. Zbývá si jen POPpřát dobrou chuť a brzy na viděnou na některém z pravidelných GRILLovacích MARatónů.

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 4291x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí