Vyhledej
Královédvorsko > Architektura > stavby

Nové Středisko volného času v Trutnově se plánuje v areálu Na Nivách. Město bude stát zhruba 80 miliónů Kč

Redakce / 31.01.2016, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Podobná částka, jakou měla stát nová ČOV ve Dvoře, investuje město Trutnov do nového Střediska volného času (dále SVČ). Už našlo místo, kam SVČ přestěhuje - do sportovního areálu Na Nivách.
 

Stěhování SVČ Trutnov

SVČ v Trutnově je pokračovatelem někdejšího Domu dětí a mládeže (DDM, v minulosti Domu pionýrů). V minulosti sídlilo Na Struze (vedle lesárny). V roce 2009 se SVČ přesunulo do pavilonu druhého stupně základní školy Rudolfa Frimla.


Situace ve Dvoře Králové nad Labem

Dvoráci mohou nový návrh SVČ Trutnovákům zatím jen závidět a přát. Současné sídlo královédvorského DDM Jednička je nevyhovující: jedná se o vilu navrženou uznávaným architektem Gočárem pro rodinu místního továrníka Sochora a patří mezi chráněné památky. Investice sice do budovy přitékají od města již několik let, ovšem  jen ve formě nutných oprav. Město o nevyhovujících podmínkách ve vile ví a řeší přemístění DDM Jednička do náhradních prostor i z důvodu nutné rekonstrukce Gočárovy vily. V úvahu připadá budova bývalé ZŠ Komenského, kde by DDM sídlil spolu s úředníky. I tyto prostory by však byly pro tento účel pouze dočasné. Dvůr Králové tak řeší podobný úkol jako Trutnov. Jen s několikaletým zpožděním.


Důvod stěhování SVČ Trutnov

Sportovní areál Na Nivách je jen pár set metrů vzdálené od současného SVČ, které však již kapacitně nedostačuje a omezuje rozvoj trutnovské základní školy Rudolfa Frimla. Právě v budově této školy, která díky rozsáhlé výstavbě na Červeném kopci a Nových Dvorech zažívá boom, nyní SVČ sídlí.  


Starší budova v areálu Na Nivách se jako nové sídlo SVČ doslova nabízela - je zastaralá, a jak řekl ředitel střediska Josef Kohl, „bez ohledu na úvahy o novém středisku by stejně dříve či později potřeboval nějakou rekonstrukci”. Budova je snadno dostupná z centra či autobusového a vlakového nádraží a nachází se jen pár set metrů od základní školy a současného sídla SVČ. Vítané jsou také vzrostlé stromy v lesoparku na území areálu.


Areál pro širokou veřejnost

Projekt je vymyšlen tak, aby středisko lákalo lidi i mimo dobu, kdy mají děti kroužky. Srdcem objektu by dle návrhu měla být nová hala s reprezentativní moderní recepcí s kavárnou. Změny by mohly nastat i v okolním lesoparku. Plán ředitele Khola je plný dětských hřišt, dobrodružných atrakcí, lanového světa a odpočinkové zóny. Auta budou využívat stání na dnešním parkovišti Na Nivách.


Město, jako investor, by chtělo vše připravit k realizaci ještě letos. Místostarostka Horynová slibuje, že pokud by šlo vše dobře a město by získalo ještě v tomto roce stavební povolení, mohlo by se začít stavět už v roce 2017. Odhadované náklady na rekonstrukci střediska Na Nivách jsou 80 mil. Kč. Město celou částku zřejmě zaplatí ze svého - na volnočasové aktivity totiž ministerstvo školství nevypisuje dotační tituly. Město tak zároveň řeší financování celého projektu. Návrh projektu areálu SVČ Na Nivách si můžete prohlédnout zde


Kateřina Sekyrková

Zdroj: www.trutnovinky.cz

 

Související články
Týden prvních schůzek kroužků DDM Jednička začíná příští týden
Krajské finále Zlatého oříšku ve Dvoře Králové vyhrály děti z Náchoda, Třebihoště a Hradce Králové
Bětka a Eliška z Třebihoště se staly finalistkami celostátního kola Zlatého oříšku
Mezinárodní včelařská delegace se v DDM Jednička učila učit o včele medonosné
Město bez bariér - aneb do divadla na vozíčku jen s vlastní plošinou
Komponovaný pořad Co se děje v trávě ohromil nápaditostí
Mezi letošní nejlepší stavby patří rekonstrukce Bílé věže v Hradci Králové
Základní škola Dubenec se hlásí mezi akční školy. Nechá si měřit výši CO2 ve třídách.
Související odkazy
Trutnovinky
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 316x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)

Více pozic (Zdravotnické zařízení VIVIDUS DKnL)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 31.08.2020
Venkovní bazar knih
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)