Vyhledej
Královédvorsko > Architektura

Pánové Luboš Zvičina a Pavel Vágner se vzdávají snahy vytvořit staronového slona

Redakce / 4.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
Pánové Luboš Zvičina a Pavel Vágner nám zaslali svá vyjádření, ve kterých jsou rozčarováni z jednání pana Nývlta - zakladatele spolku pro obnovu zničeného slona na silnici mezi Dvorem Králové a Trutnovem. Nedalo nám to, a vypravili jsme se za nimi do dílny pana Vágnera zjistit trochu více.
 
V první části videa je zaslané vyjádření od pana Vágnera, na které navazuje dnes natočené předávání slona a pár otázek pro oba pány


Stanovisko Luboše Zvičiny

SLÁVA p. JIŘÍ NÝVLTE: "VYHRÁL JSTE"


Podařilo se Vám zničit NABÍDKU REALIZACE NOVÉHO SLONA od pánů Vágnera a Zvičiny. Vlastně jste znemožnil budoucí práci trojky Vágner, Dressler, Zvičina. Způsobil to velký egoismus, který v sobě máte. Odmítáte jakýkoliv jiný názor, než máte vy (a to i v případě, když ten váš je neakceptovatelný). Z toho potom vyplývá až i časté lhaní a zákeřné sólo jednání (já, já, já jsem předseda a vy nic - spolek potom rovná se Nývlt). Váš nový mluvčí Karel Kadlec, který večer 30.07.2019 volal p. Vágnerovi, mimo jiné řekl, že Zvičina nemá žádná práva na tvorbu slona. Mám autorské právo k vytvoření slona v původní podobě. Pokud je mi známo, tak takto si to přeje většina lidí, která starému slonovi fandila. Nemám ovšem žádné právo mluvit do toho, když vytvoříte slona, který bude vypadat jinak než ten původní. V tomto případě upozorňuji, že jakékoliv spojování slona z dílny pana Nývlta s výročím 48 let od instalace původního slona (r. 1970) jehož jsem autorem, budu považovat za podvod. Ono stačí, že NÁPAD UMÍSTĚNÍ SLONA U SILNICE bude sprostě ukraden. Vím, že krádež nápadu není trestná, ale co takové svědomí (ovšem pokud ho kdo má..).

SHRNUTÍ FAKTŮ - podle dat (většinu můžete ověřit na FB spolku) 

1) Pane Nývlte do dnešního dne (2. 8. 2019) jste nebyl schopen mne osobně oslovit a to od druhé schůzky s vámi, která proběhla 21. 11. 2018 s tím, že příští bude (i za účasti p. Dresslera) 4. ledna 2019. Dne 4. 1. 2019 však nebylo nic. Nyní se mne zřejmě bojíte oslovit? Raději útočíte zadem na p. Vágnera, který o Vás neví nic. 

2) Dne 27. 7. 2019 uveřejnil p. Pavel Vágner VIDEO na FB spolku. Zde řekl, mimo jiné, že nového slona vytvoří s Lubošem Zvičinou. (VIDEO mělo včera rekordních 24321 shlédnutí. 

3) Zřejmě na základě tohoto videa jste se p.Nývlte probudil, a to 23. 7. 2019  
 • Mezi Kocbeří a Novým Rokytníkem stavba slona není reálná?

4) Dne 25. 7. 2019 zasílám článek "Jiřímu Nývltovi", kde, mimo jiné navrhuji p. Pavla Vágnera, aby realizaci plastiky provedl on se mnou. 

5) Po datu 25. 7. jsem jednal s panem Janem Dresslerem, zda by pro nového slona zkusil nalézt vhodný pozemek. Oslovil jsem jeho, protože on informoval po celou dobu na FB o činnosti skupiny. Pan Jan Dressler je autorem loga spolku Tu Dů. Při jeho tvorbě jsme se více poznali. 

6) Dne 29. 7. 2019 měl p. Dressler pozemek sehnaný a vyzval mne, p. Vágnera a p. Jana Součka, abychom se šli na něj podívat. Pozemek jsme všichni shledali jako výborný. Slon by tam byl vidět ze silnice při jízdě autem mnohem déle, než byl vidět onen popravený na starém místě. Pozemek by majitel poskytl dokonce zdarma! Zajímavé na tom je, že je to pozemek mezi Kocbeří a Novým Rokytníkem, kde se svou negativní energií neuspěl pan J. Nývlt (viz. ad 3). Uspěl zde, a to velmi rychle, pan Dressler. 

7) Pan Dressler je velice pozitivní člověk a navíc umí rychle jednat. Řekli jsme (Zvičina + Vágner), že se spolkem chceme jednat prostřednictvím jeho osoby. Pro práci v kumštu je pozitivní energie velice důležitá. 

8) Dne 29.07.2019 našel p. J. Nývlt pozemek v katastru Trutnova. (A co takhle pozvat autora, zda s tím souhlasí? Kdepak - ego vítězí.) A co Dvoráci? Myslíte, že jim nebude vadit, že to je v Trutnově? 

9) Pro realizaci slona dvojicí Vágner - Zvičina mluví i jejich umělecká činnost: www.kovarnavagner.xf.cz www.luboszvicina.freepage.cz Můžete se něčím takovým, p. Nývlte, prokázat? Plastiku budete přihlašovat jako umělecké dílo. Vy jste umělec? Aha vy jste všechno - váš egoismus je opravdu abnormální. 

Luboš Zvičina 

Stanovisko Pavla Vágnera
Vážení přátelé, kamarádí i lidé z celé naší vlasti české, Slon nebude realizován. 
Tímto se omlouvám všem příznivcům podporujícím toto dílo. Veškeré mé aktivity ukončuji. Snaha byla, ale skutečně to nejde. Lidé jiní toho „slona“vyrobí.... Pan mr. Luboš Zvičina je ikona v oboru výtvarnictví a umění. Je pro mě velkým i když je dle metru menší. Je to frajer. Nestůjte Lubovi za zády, člověk ten, který ho nepozná, netuší s kým se baví a s kým jedná. Luboši jsem mladší je mi pouhých padesát let. O tvém věku nebudu psát, jsi prostě znamenitý Děd. Taky jsem dědousem a šedivousem. Nedopadlo nám to, nejsem ani smutým, spíš jsem nasranej, jakou formou je možné něco pokazit a třeba i člověka od díla odradit. Umělecké dílo nebude, mrzí mě to..

Pavel Vágner

A ještě na konec přidáváme původní video z dílny pana Vágnera, které vidělo na sociálních sítích již přes 25000 lidí!

Jan Holan


FOTOGALERIE - Pánové Luboš Zvičina a Pavel Vágner se vzdávají snahy vytvořit staronového slona

 

Související články
Slon na 99 % znovu bude stát. Po dnešních schůzkách a telefonech to podle mě vypadá pozitivně, říká poslanec Martin Jiránek
Podívejte se na velký rozhovor s Lubošem Dvořákem Zvičinou - autorem populárního slona, ale také celé řady dalších obrazů, soch i počítačové grafiky
Jízda na podporu výstavby nového slona na silnici mezi Dvorem Králové a Trutnovem
Oficiální prohlášení spolku TuDů k vyjádření pana Zvičiny a pana Vágnera ze dne 4. 8. 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4364x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020