Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

První náměstíčko ve Šlapanicích již zdobí nové lavičky, odpadkový koš a stojan na kola, vše z dílny rodáka ze Dvora Králové

anonymně / 27.10.2016, REGIONY - Obce a sousední regiony
Student Brněnského vysokého učení technického Šimon Kiriakovský ze Dvora Králové nad Labem vyhrál v soutěži o nový design chátrajícího mobiliáře ve Šlapanicích. Město Šlapanice tak nejen výrazně ušetří, ale využije i nadání mladých studentů. Šimona Kiriakovského tak čeká spousta práce.
 
Podívejte se na reportáž v regionech České televize - posuňte si čas na 7:02:Stručně:
Po domluvě s městským architektem vypsalo město Šlapanice začátkem letošního roku soutěž studentů o návrh designu městského mobiliáře. Mezi dvanácti soutěžícími byla vybrána práce jednoho královédvorského rodáka, Šimona Kiriakovského - studenta designu z katedry výtvarných umění VUT Brno. 
Jeho návrh vybrali sami občané, kteří v březnu v Městském úřadě hlasovali pro vystavené makety zhotovené podle studentských návrhů. Základní set nechala radnice nainstalovat koncem září na jednom z menších náměstíček, aby občané opět vyzkoušeli funkčnost.  
Vzhledem k tomu, že cílem šlapanické radnice je sjednotit veškerý veřejný prostor, předpokládá se výrazné prohloubení spolupráce s mladým designérem. V budoucnu by se mělo město zaměřit i na autobusové zastávky, výlepové plochy a další. Město se studentem podepsalo smlouvy a zajistilo ochranu autorských práv. 
FOTOGALERIE - První náměstíčko ve Šlapanicích již zdobí nové lavičky, odpadkový koš a stojan na kola, vše z dílny rodáka ze Dvora Králové

 

Související články
Ve Šlapanicích budou mít lavičky podle návrhu studenta Šimona Kiriakovského ze Dvora Králové n. L.

 
Vaše komentáře
ČVUT x VUT27.10.2016 20:23, Reagovat
Tak ČVUT v Praze nebo VUT v Brně?
Re: ČVUT x VUTredakce, 27.10.2016 21:45, Reagovat
opraveno - je to VUT Brno - omlouváme se
Re: Re: ČVUT x VUT28.10.2016 16:04, Reagovat
V pohodě, to se ani omlouvat nemusíte :-) Jenom mě zajímalo, kde to tedy je. I když po shlédnutí videa pak už bylo jasno :-)
 
 
Přečteno 1364x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí