Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

Renovace božích muk za bývalou továrnou Tiba-Zálabí

Redakce / 27.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové nad Labem se nachází několik malých sakrálních památek. Jejich stav není bohužel příliš dobrý a potřebují opravu. V květnu tohoto roku skončily práce na restaurování první z těchto památek. Jednalo se o boží muka za bývalou továrnou Tiba Zálabí.
 

FOTOGALERIE - Oprava křížku Tiba Zálabí

Na základě podkladů předložených radním za Pirátskou stranu Ing. arch. Otou Černým rada města tuto opravu schválila a samotná oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Restaurátorských prací se ujali zaměstnanci Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích. O dokončení renovace nebyla veřejnost bohužel informována, jelikož tato informace zapadla ve stínu „coronakrize“. Z tohoto důvodu informujeme veřejnost o této opravě s několikaměsíčním zpožděním. 

Drobné sakrální památky jako jsou boží muka patří do našeho kulturního dědictví a jsou zároveň nedílnou součástí veřejného prostoru, proto je důležité se o ně starat a tento odkaz našich předků udržovat v důstojném stavu. Hodláme v těchto aktivitách nadále pokračovat. Již máme vytipovány další sakrální památky na pozemcích města, kde je rekonstrukce nezbytná.

Mgr. Jiří Prouza


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1234x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Administrativní pracovník/ice (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí kuchař/ka (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí školní jídelny (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí