Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

Renovace božích muk za bývalou továrnou Tiba-Zálabí

Redakce / 27.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové nad Labem se nachází několik malých sakrálních památek. Jejich stav není bohužel příliš dobrý a potřebují opravu. V květnu tohoto roku skončily práce na restaurování první z těchto památek. Jednalo se o boží muka za bývalou továrnou Tiba Zálabí.

FOTOGALERIE - Oprava křížku Tiba Zálabí

Na základě podkladů předložených radním za Pirátskou stranu Ing. arch. Otou Černým rada města tuto opravu schválila a samotná oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Restaurátorských prací se ujali zaměstnanci Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích. O dokončení renovace nebyla veřejnost bohužel informována, jelikož tato informace zapadla ve stínu „coronakrize“. Z tohoto důvodu informujeme veřejnost o této opravě s několikaměsíčním zpožděním. 

Drobné sakrální památky jako jsou boží muka patří do našeho kulturního dědictví a jsou zároveň nedílnou součástí veřejného prostoru, proto je důležité se o ně starat a tento odkaz našich předků udržovat v důstojném stavu. Hodláme v těchto aktivitách nadále pokračovat. Již máme vytipovány další sakrální památky na pozemcích města, kde je rekonstrukce nezbytná.

Mgr. Jiří Prouza


 
Vaše komentáře

Přečteno 1297x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí