Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

Renovace božích muk za bývalou továrnou Tiba-Zálabí

Redakce / 27.09.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve Dvoře Králové nad Labem se nachází několik malých sakrálních památek. Jejich stav není bohužel příliš dobrý a potřebují opravu. V květnu tohoto roku skončily práce na restaurování první z těchto památek. Jednalo se o boží muka za bývalou továrnou Tiba Zálabí.
 

FOTOGALERIE - Oprava křížku Tiba Zálabí

Na základě podkladů předložených radním za Pirátskou stranu Ing. arch. Otou Černým rada města tuto opravu schválila a samotná oprava na sebe nenechala dlouho čekat. Restaurátorských prací se ujali zaměstnanci Střední uměleckoprůmyslové školy sochařské a kamenické v Hořicích. O dokončení renovace nebyla veřejnost bohužel informována, jelikož tato informace zapadla ve stínu „coronakrize“. Z tohoto důvodu informujeme veřejnost o této opravě s několikaměsíčním zpožděním. 

Drobné sakrální památky jako jsou boží muka patří do našeho kulturního dědictví a jsou zároveň nedílnou součástí veřejného prostoru, proto je důležité se o ně starat a tento odkaz našich předků udržovat v důstojném stavu. Hodláme v těchto aktivitách nadále pokračovat. Již máme vytipovány další sakrální památky na pozemcích města, kde je rekonstrukce nezbytná.

Mgr. Jiří Prouza


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1221x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí