Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Architektura > sochy, mobiliář

Sochařům v královédvorské zoo rostou pod rukama díla: zvířata, figury, i abstrakce.

Redakce / 22.08.2016, Dvůr Králové nad Labem
Pět sochařů se již zakouslo se svými nástroji do pískovcových bloků dovezených z Ostroměře. Všichni už vědí, co jejich každodenní těžkou prací vznikne: samozřejmě nechybí zvíře - nosorožec či propletené krky žiraf, ale také postavy - matka s dítětem či abstraktní umění. Podívejte se, jak vypadá zpracovávaný materiál po prvním dni sochařských ran.

FOTOGALERIE - 1. Sochařské sympozium ve Dvoře Králové - Co řekne kámen 2016 - den první

Na poslední fotce jsou také samotní sochaři po prvním dni. Bohužel jim část prvního dne práce sebral prudký lijavec, ale dobrou náladu jim nesebral. 
Zajímavé je zjištění, že akademický řezbář Jiří Němec, který zde z kamene vytváří nosorožce, již měl v minulosti v mísntí zoo umístěné další svá díla: z kmene stormu vyřezávaného medvěda s mládětem. Do medvědice děti vlezly, po mláděti lezly. Není to dlouho, kdy obě plastiky byly odstraněny nebo převezeny jinam a místo nich u pavilonu vodního světa je dřevěná želva. Hroch na dětském hřišti u lemurů je však také jeho dílo a ten tam stále dětem slouží jako jedna z nejvtipnějších prolézaček. 
Dernisáž vzniklých soch bude 30. srpna od 14 hod. u Neumannovy vily. 

Související články
Umělci letošního sochařského sympozia v Hořicích prezentují svá díla dnes večer
Královédvorská zoo bude hostit 1. sochařské sympozium ve Dvoře Králové
Vaše komentáře
Socha nosorožce, 1.09.2016 08:39, Reagovat
Pískovcovou sochu nosorožce s názvem "Pod tlakem" vytvořil sochař MgA. Václav Kyselka, stejně tak jsou jeho dílem i dřevěné skulptury medvědice s mládětem, které už v zoo nejsou. MgA. Jiří Němec vytvořil na sympoziu pískovcovou sochu s názvem "Dohoda".

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 676x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí