Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Architektura > stavby

Mezi 13 nominovanými stavbami v soutěži Stavba roku 2018 je i přístavek nemocnice Dvůr Králové

anonymně / 7.08.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 13 staveb. Jsou mezi nimi bytové domy, stavby občanské vybavenosti, dopravní stavby a například i stezka korunami stromů. Odborná porota navštíví všechny objekty začátkem září. Její verdikt bude oznámen na slavnostním vyhlášení koncem tohoto roku.
 

Již dříve se stavbám z Královédvorska v soutěži Stavba roku dařilo. 

O titul Stavba roku 2017 Královéhradeckého kraje usilovalo na Královédvorsku více staveb: kromě oceněné výrobny astaxanthinu v Mostku také kamenný most v Kuksu. Nakonec uspěl opět Mostek, který se již v roce 2016 proslavil Zvláštní cenou poroty za přestavbu elektrárny. V roce 2016 tuto soutěž vyhrála novostavba pekárny Beas v Choustníkově Hradišti.

Soupis staveb přihlášených do soutěže „STAVBA ROKU 2018“ Královéhradeckého kraje 


PŘÍSTAVBA DVORNÍHO TRAKTU LABORATOŘÍ MĚSTSKÉ NEMOCNICE a.s. DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM Přihlašovatel ATELIER H1 & ATELIER HÁJEK s.r.o. 
Projektant ATELIER H1 & ATELIER HÁJEK s.r.o. 
Zhotovitel UNISTAV CONSTRUCTION a.s. 
Investor Královéhradecký kraj, Pivovarské náměstí 1245, 500 03 Hradec Králové 
Období realizace 3.2016 – 6.2017 
Datum kolaudace 6.2017 
Nový objekt je situován v centrální části nemocnice. Jižně od novostavby je hlavní pavilon, se kterým lze v budoucnu navržený objekt propojit. Hlavní vstup do objektu je realizován z jižní strany a je napojen na areálovou komunikaci a vstup do technického zázemí z východní strany z venkovního schodiště. Východně od novostavby byla provedena přeložka stávajícího kolektoru. Novostavba je téměř čtvercového půdorysu. Objekt je navržen jako železobetonová monolitická stavba – konstrukčně se jedná o kombinaci stěnového systému a skeletu. Objekt maximálně využívá konfigurace terénu. Povrchová úprava objektu je řešena kombinací cementovláknitých desek a silikonové omítky. Střecha je navržena jako vegetační. Veřejnosti je přístupná čekárna s hygienickým zázemím a odběrová místnosti. V ostatních prostorech jsou navrženy laboratorní provozy včetně zázemí personálu. V severovýchodní části objektu je situováno technické zázemí. Objekt splňuje požadavky na bezbariérové řešení stavby. STAVEBNÍ ÚPRAVY STÁVAJÍCÍ VÝROBNÍ HALY J V AREÁLU FIRMY PETROF Nové obchodní a kulturní centrum pro prezentaci tradičního českého výrobku, myšlenka stavby moderního pianosalonu, hudební kavárny a víceúčelové kulturní haly. 

STEZKA KORUNAMI STROMŮ KRKONOŠE Stezka korunami stromů stojí na hranici Krkonošského národního parku. Ve spolupráci se Správou KRNAP vznikl čistý a efektivní vzdělávací systém 40 skleněných tabulek s kukátky zamířených na detaily lesa; 3 vzdělávacích zastávek graficky interpretujících „pěkný“ les, což je termín, který díky Stezce používají i lesníci; a podzemní expozice „Půda – neviditelná součást lesa“. Ta představuje půdu v rovině emoční – je tam tma, skutečné kořeny, místní hornina a zvuky přesýpané zeminy. 

VÝSTAVBA ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY LS HOŘICE, HOŘICE V PODKRKONOŠÍ Výstavba nového sídla lesní správy Hořice byla vyvolána potřebou řešit odpovídající prostory pro organizační jednotku podniku LČR,s.p.  Pro stavbu byla záměrně zvolena stavba ze dřeva s dřevěnou fasádou z prken ze sibiřského modřínu. 

OKRUŽNÍ KŘIŽOVATKA SILNIC II/324 A II/327 V NOVÉM BYDŽOVĚ Předmětem úprav byla rekonstrukce vozidlových zpevněných ploch na Masarykově náměstí v Novém Bydžově (okružní křižovatka silnic II/324 a II/327). Hranici úprav tvořila ve všech kvadrantech hranice vlastního náměstí. 

REVITALIZACE TRATI TRUTNOV - TEPLICE NAD METUJÍ Obnova jednokolejné trati ve dvou úsecích, byla kompletně rekonstruována dopravna Adršpach, byl postaven nový železniční most v km 5,348 a více než sto let starý Teplický tunel byl kompletně přebudován.

PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA UNIVERZITY HRADEC KRÁLOVÉ, HRADECKÁ 1285, 500 03 HRADEC KRÁLOVÉ 


Jedná se o novostavbu čtyřpodlažního výukového objektu Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové v západní části areálu výukových budov UHK „Na Soutoku“. Součástí stavby je i realizace univerzitního náměstí s kašnou a vodní fontánou. 

REZIDENCE SUKOVY SADY Bytový dům je situovaný na nároží ulic Horova a V Koutech. Delší uliční fasáda domu sleduje jižní stranu ulice V Koutech, v ulici Horova přiléhá dům ke štítu stávajícího tradičního dvoupatrového domu čp. 944. Dům má šest nadzemních podlaží. 

REZIDENCE NA PLACHTĚ, II. ETAPA Bytový soubor Rezidence Na Plachtě se nachází v sousedství areálu společnosti Petrof v těsné blízkosti oblíbené hradecké odpočinkové zóny-přírodní památky Na Plachtě. Částečně uzavřený komplex bytových domů s výhledem do chráněného území Na Plachtě vyrůstá na dlouhodobě nevyužívané bývalé skladovací ploše.

R&B ONE (RD KAŠPARÁK), NÁCHOD R&B ONE je dřevostavba ušitá na míru tří až čtyřčlenné rodině. Orientace, osazení do terénu i charakter domu jsou předurčeny tvarem a svažitostí parcely, ale také úžasným výhledem na město a náchodský zámek. Obyvatelé domu mají výhled z kuchyně na vstup na pozemek. 

OBNOVA KULTURNÍ PAMÁTKY, ADAPTACE OBJEKTU NA OBECNÍ ÚŘAD OBCE BĚLEČ NAD ORLICÍRekonstrukce areálu bývalé evangelické školy a její přeměna na Obecní úřad a knihovnu obce Běleč nad Orlicí byla co nejšetrnější. Nejcennějším prvkem byl nález stropní malby otce svatého, která byla sejmuta, zrestaurována a nyní je v rámu vystavěna v prostorách stavby. Romantizující budova z konce 19. století se stala chloubou obce, jejím novým kulturním a společenským centrem a důležitou historickou památkou Třebechovicka. 

REGENERACE PĚŠÍ ZÓNY HAVLÍČKOVY ULICE RYCHNOV NAD KNĚŽNOU Předmětem stavby je regenerace pěší zóny Havlíčkovy ulice v Rychnově nad Kněžnou. Původní pěší zóna byla již zastaralá a její stav neumožňoval úplné využití daného prostoru. Nový stav, se zabývá zónováním pěší zóny, nabídl její plné využití. 

DOMOV DŮCHODCŮ ČERNOŽICE Rekonstrukce se věnovala modernizaci objektu, navrženému arch. Otakarem Novotným (žák Jana Kotěry), domova důchodců v Černožicích. Cílem bylo zjednodušit a zpříjemnit život klientů domova důchodců. Došlo například k navýšení počtu koupelen, sjednocení podlah na patrech tak, aby zde byl umožněn bezbariérový pohyb a na každém patru byla vytvořena společenská/shromažďovací místnost.


Zdroj text i foto: www.kr-kralovehradecky.cz
 

Související články
Mezi vítězné stavby soutěže STAVBA ROKU 2017 patří i zástupce z našeho kraje
Královédvorsko má další cenu soutěže Stavba roku v Královéhradeckém kraji

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 528x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí