Vyhledej
Královédvorsko > Architektura > stavby

Ve zrekonstruovaných budovách na náměstí budou od ledna banky, lékaři i právníci

Kateřina Sekyrková / 5.01.2016, Dvůr Králové nad Labem
Během následujících dnů a týdnů se veřejnosti zpřístupní většina komerčních prostor ve zrekonstruované budově bývalého hotelu Kopp na náměstí TGM. Současně dojde k doposud chybějícímu propojení Valové uličky a náměstí TGM. Tyto dvě souběžné části městského centra od sebe oddělovala hradební zeď a neprůchozí domy.

Rekonstrukce domu v dolním rohu náměstí TGM, kde býval kdysi hotel Kopp ahospoda s vynikajícím královédvorským pivem z Klazarových rozsáhlých sklepů, získala po více než roční rekonstrukci podobu komerčních prostor včetně bytů k pronájmu. Během rekonstrukce došlo zároveň k propojení budovy hotelu Kopp a vedlejšího domu, který rovněž prošel zásadními stavebními úpravami. 

V menší z těchto budov sídlí, tak jako v předchozích letech, cestovní agentura Invia a v horním patře se nachází pokoje penzionu. V průchozím dvoře obou nyní již propojených budov se nachází kavárna a restaruace. "Průchod do Valové uličky bude v noci uzavřen, otevře se ráno spolu s ordinační dobou lékařů a zavře večer spolu s restaurací," přibližuje využití průchodu pro širkou veřejnost zástupkyně investora.

Jako první se do zrekonstruované kanceláře nastěhovala cestovní kancelář Invia, která byla během stavebních prací přestěhována do vedlejší budovy na pěší zóně. V nových prostorách vítá své klienty již od 4. ledna 2016. 
Lékaři mají ordinace umístěné v 1. patře a postupně se nastěhují během ledna 2016, stejně jako banky ČSOB a Unicredit Bank, které si pronajaly přízemní prostory přístupné z pěší zóny v Revoluční ulici," dovídáme se jména nájemců od majitele. 
Praktický lékař Dalibor Stoszek, který se stěhuje do nových prostor ze staré polikliniky, bude ordinovat v novém prostředí již v první polovině ledna. Následovat jej budou do nově vybavených ordinací gynekolog Tomáš Minář a urolog KarelKubíček. Dle umístění ordinací se mohou jejich pacienti těšit nejen na bezbariérový přístup včetně výtahu, ale také krásné výhledy. 
Do komečních prostor v prvním patře se přestěhuje z ulice Josefa Hory JanaŠpačková s advokátní kanceláří Trubač&Bříza

Jako poslední se dočká zákazníků penzion. „Osm pokojů penzionu bude připraveno pro hosty na začátku sezony,” doplňuje informace o časové údaje zástupkyně investora. Hosté se mohou již nyní těšit nejen na vybavení vonící novotou a krásné vyhlídky na náměstí nebo Zvičinu, ale také na zázemí kavárny a restaurace ve dvoře budov. I tyto prostory budou otevřeny se začínající letní sezónou.

Ve druhém patře v podstatě nové budovy bývalého hotelu Kopp je 5 bytů k pronájmu.

Rekonstruované budovy byly zkolaudovány ještě před vánoci roku 2015. Celý projekt rekonstrukce skvěle zpracoval místní projektant inženýr Petr Týfa ze Dvora Králové. Jednou z výhod nájemníků byla vstřícnost majitele při zařizování pronajatých prostor a možnost zasahovat do tvoření dispozice.

Autor: Kateřina Sekyrková


Video z prohlídky najdete na našem youtube kanálu ZDE.

A co plastová okna?

Bezpochyby nejzajímavější a nejlepší počin soukromého investora v centru města v posledních letech. Škoda, že se takto nepostavila Juta k Hotelu Grand, když ji ještě patřil.
Zajímalo by mě ale, jak dokázal investor přesvědčit úřad, že mu povolil plastová okna, když ostatním nic takového neprošlo.

Související články
Dva královédvorské podnikatele ocenili v celokrajské soutěži mezi 10 nejlepších
Regionální turistická hra Královédvorska se rozjede na začátku turistické sezony. Podnikatelé mají stále možnost se zapojit
Zboží na ulici být může, ale jen za určitých podmínek
Restaurace penzionu ZA VODOU se po vánoční rekonstrukci znovu otevírá veřejnosti
Setkání žen, které se chtějí prosadit na trhu práce
Město bez bariér - aneb do divadla na vozíčku jen s vlastní plošinou
Dvůr Králové nad Labem se chlubí novou pasáží. Slavnostně byla otevřena ve středu 27. dubna
Nové sochy u pošty ve Dvoře Králové připomínají 70. výročí založení místní zoo
Mezi 16 nominovanými stavbami soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje jsou 4 objekty z Královédvorska
Základní škola Dubenec se hlásí mezi akční školy. Nechá si měřit výši CO2 ve třídách.
Ocenění jménem spokojených zákazníků v Královéhradeckém kraji získala i cestovní agentura ze Dvora Králové - I.R.I. - Tours Agency, spol. s r.o.
Související odkazy
Pasáž mezi náměstím a Valovou uličkou ve Dvoře Králové nad Labem
 
Vaše komentáře

Přečteno 1022x
 
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.
25.10.2023 - V sobotu 28. října 2023 budou zavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 m².

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
13.10.2023 - 3.12.2023
Sokolové pod Zvičinou
29.11.2023 15:45 - 29.11.2023 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku