Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Na akci se sešlo přes 120 posluchačů včetně pacientů s roztroušenou sklerózou.

Redakce / 2.05.2019, Areál Žireč - rubriky
Marian Jurečka a Porta Benefica přijeli v sobotu 27. dubna 2019 do Žirče u Dvora Králové nad Labem, kde uspořádali benefiční koncert věnovaný Domovu sv. Josefa – jedinému lůžkovému zařízení v České republice pro pacienty s roztroušenou sklerózou.
 

FOTOGALERIE - Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Porta Benefica včele s Jurečkou mají za sebou již několik desítek benefičních koncertů a pomohli mnoha zajímavým projektům. V Žirči se výtěžek věnuje na obnovu sto let starých oken na hlavní budově areálu Domova sv. Josefa. 

Cesta Mariana Jurečky k benefičním koncertům začala v rodném Přerově, kde ho místní farníci poprosili o dar na lavice v kostele. Místo drobného daru se rozhodl pomoci více. Tak vzniklo hudební uskupení Porta Benefica, které od roku 2016 uspořádalo přes 45 koncertů od Jablunkova po Karlovy Vary. Poslanec, lékař a 3 učitelky hudby ukazují, že i v dnešní uspěchané době je možné se na chvíli zastavit a pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba. Návštěva zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou se Jurečky a jeho kapely hluboce dotkla, podívejte se na jeho svědectví ze Žirče.

 

Při benefičním koncertu pro Domov sv. Josefa zazněly skladby od baroka po současnost ve vlastní úpravě Porta Benefica. Na akci se sešlo přes 120 posluchačů včetně pacientů s roztroušenou sklerózou.

Výtěžek z benefice bude věnován právě na nová okna na jejich pokojích. Stará okna jsou přes sto let stará a jejich špatný technický stav je důvodem výměny, která proběhne v letošním roce. V rámci koncertu se podařilo získat finance na další nové okno, celkem už desáté. Stále však zbývá více než sto dalších oken.

Podporu zařízení a celému projektu na obnovu oken vyjádřil také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro sociální věci Vladimír Derner, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar či starosta města Jaroměř Josef Horáček, kteří se benefičního koncertu také zúčastnili.

Veřejnost se do projektu na obnovu oken může zapojit kdykoliv skrze webové stránky www.darujokno.cz, kde si mohou vybrat, jestli adoptují celé okno nebo jeho část.

Barbora Vohralíková
Domov sv. Josefa
 

Související články
České rychlobruslařky Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová přijedou do Domova svatého Josefa (30. března 2019)
Benefiční koncert pro Domov sv. Josefa (27. dubna 2019)
2. benefiční putování pro Domov sv. Josefa (30. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1672x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí