')
Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Na akci se sešlo přes 120 posluchačů včetně pacientů s roztroušenou sklerózou.

Redakce / 2.05.2019, Areál Žireč - rubriky
Marian Jurečka a Porta Benefica přijeli v sobotu 27. dubna 2019 do Žirče u Dvora Králové nad Labem, kde uspořádali benefiční koncert věnovaný Domovu sv. Josefa – jedinému lůžkovému zařízení v České republice pro pacienty s roztroušenou sklerózou.
 

FOTOGALERIE - Bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka podpořil pacienty s roztroušenou sklerózou

Porta Benefica včele s Jurečkou mají za sebou již několik desítek benefičních koncertů a pomohli mnoha zajímavým projektům. V Žirči se výtěžek věnuje na obnovu sto let starých oken na hlavní budově areálu Domova sv. Josefa. 

Cesta Mariana Jurečky k benefičním koncertům začala v rodném Přerově, kde ho místní farníci poprosili o dar na lavice v kostele. Místo drobného daru se rozhodl pomoci více. Tak vzniklo hudební uskupení Porta Benefica, které od roku 2016 uspořádalo přes 45 koncertů od Jablunkova po Karlovy Vary. Poslanec, lékař a 3 učitelky hudby ukazují, že i v dnešní uspěchané době je možné se na chvíli zastavit a pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba. Návštěva zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou se Jurečky a jeho kapely hluboce dotkla, podívejte se na jeho svědectví ze Žirče.

 

Při benefičním koncertu pro Domov sv. Josefa zazněly skladby od baroka po současnost ve vlastní úpravě Porta Benefica. Na akci se sešlo přes 120 posluchačů včetně pacientů s roztroušenou sklerózou.

Výtěžek z benefice bude věnován právě na nová okna na jejich pokojích. Stará okna jsou přes sto let stará a jejich špatný technický stav je důvodem výměny, která proběhne v letošním roce. V rámci koncertu se podařilo získat finance na další nové okno, celkem už desáté. Stále však zbývá více než sto dalších oken.

Podporu zařízení a celému projektu na obnovu oken vyjádřil také náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje pro sociální věci Vladimír Derner, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar či starosta města Jaroměř Josef Horáček, kteří se benefičního koncertu také zúčastnili.

Veřejnost se do projektu na obnovu oken může zapojit kdykoliv skrze webové stránky www.darujokno.cz, kde si mohou vybrat, jestli adoptují celé okno nebo jeho část.

Barbora Vohralíková
Domov sv. Josefa
 

Související články
České rychlobruslařky Martina Sáblíková a Nikola Zdráhalová přijedou do Domova svatého Josefa (30. března 2019)
Benefiční koncert pro Domov sv. Josefa (27. dubna 2019)
2. benefiční putování pro Domov sv. Josefa (30. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1304x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí