')
Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Dobročinný jarmark lámal rekordy! Vybralo se 240 tisíc na podporu Domova Sv. Josefa ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 19.05.2019
Městečko Chodouň (9 km od Berouna) není velké, má 689 obyvatel. Jeho obyvatelé mají však velká srdce. Každým rokem pořádají akci pod názvem Dobročinný jarmark. Tématem letošního jarmarku byla Magda a její nemoc roztroušená skleróza!
 

FOTOGALERIE - Dobročinný jarmark lámal rekordy - vybralo se přes 200 tisíc

Připravit takový jarmark je skutečně mravenčí práce, která se každoročně podaří jen díky obětavým lidem. Letošnímu ročníku nepřálo ani počasí - pro déšť a kroupy trval prodej jen 3 hodiny. I přes to v Chodouni vybrala částka, ze které se tají dech – 240 000 Kč. Magda sama si zlomek výtěžku ponechá a většinu daruje našemu Domovu! Peníze použijeme na zajištění ergoterapie a na nová okna.

Děkujeme Magdě a všem lidem s dobrým srdcem, kteří na Dobročinný jarmark přišli a pomohla tam, kde je to skutečně potřeba.
__

Příběh Magdy


Dnes je Magdě 34 let. Když se jí zeptáte, jak se s nemocí vyrovnává a zda je vůbec možné se s ní smířit, razantně odpoví, že se s ní nevyrovnala nikdy a nikdy nevyrovná. To ale neznamená, že se vzdá a nebude bojovat. Nemoc jí vzala hodně – velkou část dětství, kdy namísto pobíhání venku s kamarády, trávila většinu času po nemocnicích. Vzala jí touhu po studiu v zahraničí, kde si chtěla zdokonalit angličtinu, vzala ji možnost navázání nových přátelských i partnerských vztahů. Nevzala ji ale touhu bojovat. Snaží se ze všeho brát si to pozitivní. Má optimistickou a veselou povahu, což je pro ni velká výhoda. Ale nenechme se mýlit - také mívala a mívá splíny a pocit beznaděje. Vždy se tomu ale dokáže postavit a s mírnou pomocí antidepresiv čelí dál té zákeřné nemoci. Z každého, byť sebemenšího úspěchu má až dětinskou radost. To vše díky své nezměrné vůli, která ji žene každé ráno hodinu cvičit.
A co je obdivuhodné – nejsou jí lhostejné ani osudy jiných pacientů se stejnou diagnózou, mezi kterými si našla i kamarády.

Celý příběh Magdy si můžete přečíst na Facebook stránce Dobročinného jarmarku: https://www.facebook.com/dobrocinnyjarmak/
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1413x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí