Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Dobročinný jarmark lámal rekordy! Vybralo se 240 tisíc na podporu Domova Sv. Josefa ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 19.05.2019
Městečko Chodouň (9 km od Berouna) není velké, má 689 obyvatel. Jeho obyvatelé mají však velká srdce. Každým rokem pořádají akci pod názvem Dobročinný jarmark. Tématem letošního jarmarku byla Magda a její nemoc roztroušená skleróza!
 

FOTOGALERIE - Dobročinný jarmark lámal rekordy - vybralo se přes 200 tisíc

Připravit takový jarmark je skutečně mravenčí práce, která se každoročně podaří jen díky obětavým lidem. Letošnímu ročníku nepřálo ani počasí - pro déšť a kroupy trval prodej jen 3 hodiny. I přes to v Chodouni vybrala částka, ze které se tají dech – 240 000 Kč. Magda sama si zlomek výtěžku ponechá a většinu daruje našemu Domovu! Peníze použijeme na zajištění ergoterapie a na nová okna.

Děkujeme Magdě a všem lidem s dobrým srdcem, kteří na Dobročinný jarmark přišli a pomohla tam, kde je to skutečně potřeba.
__

Příběh Magdy


Dnes je Magdě 34 let. Když se jí zeptáte, jak se s nemocí vyrovnává a zda je vůbec možné se s ní smířit, razantně odpoví, že se s ní nevyrovnala nikdy a nikdy nevyrovná. To ale neznamená, že se vzdá a nebude bojovat. Nemoc jí vzala hodně – velkou část dětství, kdy namísto pobíhání venku s kamarády, trávila většinu času po nemocnicích. Vzala jí touhu po studiu v zahraničí, kde si chtěla zdokonalit angličtinu, vzala ji možnost navázání nových přátelských i partnerských vztahů. Nevzala ji ale touhu bojovat. Snaží se ze všeho brát si to pozitivní. Má optimistickou a veselou povahu, což je pro ni velká výhoda. Ale nenechme se mýlit - také mívala a mívá splíny a pocit beznaděje. Vždy se tomu ale dokáže postavit a s mírnou pomocí antidepresiv čelí dál té zákeřné nemoci. Z každého, byť sebemenšího úspěchu má až dětinskou radost. To vše díky své nezměrné vůli, která ji žene každé ráno hodinu cvičit.
A co je obdivuhodné – nejsou jí lhostejné ani osudy jiných pacientů se stejnou diagnózou, mezi kterými si našla i kamarády.

Celý příběh Magdy si můžete přečíst na Facebook stránce Dobročinného jarmarku: https://www.facebook.com/dobrocinnyjarmak/
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1728x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí