Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Muzikálové hvězdy zpívaly pro Domov sv. Josefa v Horní Brusnici

Redakce / 14.10.2019, Horní Brusnice
Kostel sv. Mikuláše v  Horní Brusnici po delší době opět praskal ve švech. První říjnovou středu sem přijela vystoupit celá plejáda umělců z českých muzikálových scén. Benefiční koncert s názvem „Muzikál v  kostele“ zde pro Domov sv. Josefa uspořádal moderátor FTV Prima Josef Mádle.
 

FOTOGALERIE - Muzikálové hvězdy zpívaly pro Domov sv. Josefa

Několik set přítomných diváků i všichni účinkující byli v kostele přivítaní milými slovy faráře Ľubomíra Pilka. Ani Horní Brusnici se však nevyhnula smutná zpráva o úmrtí Karla Gotta a začátek koncertu byl proto věnován vzpomínce na tohoto velikána české populární hudby. 
Dále již slovo převzali moderátoři večera, televizní kolegové Gabriela Lašková a Josef Mádle. Netrvalo dlouho a kostelem se rozezněly slavné muzikálové i filmové hity. Mezi jejich interprety nechyběla jména jako Pavel Vítek, Bohuš Matuš, Michaela Tomešová, Tomáš Löbl, Elis Ochmanová, Lukáš Randák, Markéta Poulíčková, Šimon Fikar, Jan Kopečný nebo skupina Diamantes. 
Skvělé pěvecké výkony v působivém prostředí kostela sv. Mikuláše i nadšené reakce diváků vytvářely dohromady nezaměnitelnou atmosféru. A nadšení se stupňovalo – tedy zcela jistě mezi přítomnými klienty Domova sv. Josefa. Na podium byl vyzván vedoucí Domova sv. Josefa, Dominik Melichar, aby od pořadatelů převzal darovací šek v hodnotě 146. 000 Kč. Tolik činil výtěžek  z této báječné akce! Celá částka poputuje na výměnu více než 100 let starých oken v  Domově sv. Josefa, která přestávají plnit svou funkci a jsou momentálně velkou výzvou pro zajištění potřebných finančních prostředků na jejich kompletní výměnu. Na jednom místě se sešlo mnoho dobrých srdcí a díky nim bude nyní možné zajistit pacientům s roztroušenou sklerózou vyšší komfort při jejich pobytech i rehabilitacích.

A jak se začalo, tak se také končí. 
Poslední společná píseň všech účinkujících patřila Karlu Gottovi. Přidala se i většina diváků a kostelem se tak šířilo nefalšované dojetí. Silné zakončení jedinečného večera. Ale možná ne jediného. Dotaz organizátorů na facebookové stránce události, který směřoval na zájem účastníků o pořádání Muzikálu v kostele jako každoroční benefiční tradice, získal jen samé pozitivní reakce. 

Doufejme tedy, že se příští rok budeme mít opět na co těšit!

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

Související články
Unikátní soubor českých violoncellistů v hradecké filharmonii
První koncert Moniky Absolonové v roce 2020 bude v Podkrkonoší v Horní Brusnici

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1183x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí