Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Podzimní tvoření není času maření

Redakce / 22.10.2019, Žireč
Aktivizační pracovníci Domova sv. Josefa využili pondělí jako jediný neprovozní den místní kavárny (Café Damián) a uspořádali zde pro své klienty podzimní tvořivou dílničku.
 

FOTOGALERIE - Podzimní tvoření není času maření

Klienti se tak na chvíli mohli vrátit zpět do školních let na hodiny pracovních činností či výtvarné výchovy a vyzkoušet si rozličné techniky podzimního vyrábění. Chybět tedy nemohlo tradiční obtiskování listů a malování vodovkami, ani výroba věnečků a náhrdelníků ze šípků nebo malých granátových jablíček, jejichž zdrojem byla jak jinak než naše bylinková zahrada. Velmi zajímavé výtvory vznikaly spojením malby a nalepováním listů nejrůznějších druhů stromů. Podle svých schopností a možností pracovali klienti buď samostatně, nebo za pomoci pohotových aktivizačních pracovnic. Ať už se jednalo o kteroukoliv techniku, výsledná díla se hemžila pestrými barvami podzimu.

Přestože kavárna byla zavřená, samotná káva zde byla pro její milovníky v řadách klientů i pracovnic k dispozici. A ke kávě patří zákusek. I těch zde byl dostatek. Všichni si mohli pochutnat na čerstvě napečených štrůdlech a koláčcích. Takové to bylo pěkné podzimní dopoledne!

Dílničky se účastnilo deset klientů ze všech oddělení Domova, kteří se postupně rozcházeli za dalšími svými aktivitami (rehabilitace, ergoterapie,…). Podle zápalu, se kterým se pouštěli do tvorby, můžeme říci, že dílnička se líbila a již teď se všichni těšíme na další společné tematické vyrábění.

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 637x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí