Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Podzimní tvoření není času maření

Redakce / 22.10.2019, Žireč
Aktivizační pracovníci Domova sv. Josefa využili pondělí jako jediný neprovozní den místní kavárny (Café Damián) a uspořádali zde pro své klienty podzimní tvořivou dílničku.
 

FOTOGALERIE - Podzimní tvoření není času maření

Klienti se tak na chvíli mohli vrátit zpět do školních let na hodiny pracovních činností či výtvarné výchovy a vyzkoušet si rozličné techniky podzimního vyrábění. Chybět tedy nemohlo tradiční obtiskování listů a malování vodovkami, ani výroba věnečků a náhrdelníků ze šípků nebo malých granátových jablíček, jejichž zdrojem byla jak jinak než naše bylinková zahrada. Velmi zajímavé výtvory vznikaly spojením malby a nalepováním listů nejrůznějších druhů stromů. Podle svých schopností a možností pracovali klienti buď samostatně, nebo za pomoci pohotových aktivizačních pracovnic. Ať už se jednalo o kteroukoliv techniku, výsledná díla se hemžila pestrými barvami podzimu.

Přestože kavárna byla zavřená, samotná káva zde byla pro její milovníky v řadách klientů i pracovnic k dispozici. A ke kávě patří zákusek. I těch zde byl dostatek. Všichni si mohli pochutnat na čerstvě napečených štrůdlech a koláčcích. Takové to bylo pěkné podzimní dopoledne!

Dílničky se účastnilo deset klientů ze všech oddělení Domova, kteří se postupně rozcházeli za dalšími svými aktivitami (rehabilitace, ergoterapie,…). Podle zápalu, se kterým se pouštěli do tvorby, můžeme říci, že dílnička se líbila a již teď se všichni těšíme na další společné tematické vyrábění.

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 477x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí