')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Areál Žireč

Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér (27. července 10:00 hod.)

Redakce / 17.07.2019, Žireč
Největší benefiční akce Domova sv. Josefa slaví plnoletost. Přijďte strávit pohodový den uprostřed léta do Areálu Žireč. Jako každým rokem se můžete těšit na příjemně prožitý prázdninový den poutního charakteru a rodinného sdílení se spoustou kultury, stánků, lidových řemesel a prezentací chráněných dílen v opraveném barokním areálu a zámeckém parku.
 

FOTOGALERIE - Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér

Hlavní ideou této benefiční akce je odstranění bariéry mezi světem zdravých a hendikepovaných. Domov sv. Josefa je první a stále jediné lůžkové zařízení v ČR, kde jsou poskytovány specializované sociální a zdravotnické služby nemocným roztroušenou sklerózou v pokročilém stádiu nemoci.

18. ročník vypukne v sobotu 27. července od 10:00 hodin.

Po úvodní mši svaté za účasti královéhradeckého biskupa Jana Vokála s hudebním doprovodem Consortio Melcelii se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní a duchovní program na třech scénách i doprovodné akce. 

Program


Svou účast přislíbili: 

Poslední Lež, Malina Brothers, Sníh v džungli, Klapeto, David Deyl, Divadlo Víti Marčíka, Magic DUO Radek a Simona, drážďanský komorní soubor Sempre rubato, Slávek Klecandr, Eva Henychová a další. 

Svatoanenské slavnosti by se neobešli bez světového unikátu - žirečského zvonového klavíru. Ten opět rozezní prof. Václav Uhlíř, na pozoun zahraje Lucie Houdková.

Nebude chybět jízda na koni, skákací hrad, vláček, dřevěný kolotoč, malování na obličej, záchranná stanice zvířat z Jaroměře, ochutnávky sirupů Camellus, kavárna, vinotéka, putovní výstava Má vlast cestami proměn, promítání chystaného dokumentárního filmu z produkce Nadace Jakuba Voráčka „Roztroušená naděje“ za přítomnosti kameramana Petra Jančárka či vystoupení flašinetáře Romana Prouzy.

Plánujeme komentované prohlídky Domova sv. Josefa, kostela sv. Anny a Bylinkové zahrady Josefa Kamela.

Vstupné:

130 Kč, zlevněné 70 Kč, rodinné 270 Kč. Návštěvníci ZTP mají vstup zdarma.

Dá se přijet i na kole po cyklostezce z Hradce Králové do Kuksu a pak je to už kousek... :-)

Více informací: https://www.arealzirec.cz/cs/akce/2019-06-svatoanenske-zahradni-slavnosti-aneb-slavnosti-bez-barier

Barbora Vohralíková
Domov sv. Josefa

Video z roku 2107:

 

Související články
Jezuitský betlém je zpět v barokním areálu v Žirči. Ke zhlédnutí bude v létě v kočárovně
První slavnostní den Muzea historie cyklistiky v Barokním areálu Žireč u Dvora Králové - video a fotogalerie
Nové náměstí v Žirči je již oficiálně otevřené. Je nejen místem setkávání zdravých s nemocnými

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1299x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí