Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér (27. července 10:00 hod.)

Redakce / 17.07.2019, Žireč
Největší benefiční akce Domova sv. Josefa slaví plnoletost. Přijďte strávit pohodový den uprostřed léta do Areálu Žireč. Jako každým rokem se můžete těšit na příjemně prožitý prázdninový den poutního charakteru a rodinného sdílení se spoustou kultury, stánků, lidových řemesel a prezentací chráněných dílen v opraveném barokním areálu a zámeckém parku.
 

FOTOGALERIE - Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér

Hlavní ideou této benefiční akce je odstranění bariéry mezi světem zdravých a hendikepovaných. Domov sv. Josefa je první a stále jediné lůžkové zařízení v ČR, kde jsou poskytovány specializované sociální a zdravotnické služby nemocným roztroušenou sklerózou v pokročilém stádiu nemoci.

18. ročník vypukne v sobotu 27. července od 10:00 hodin.

Po úvodní mši svaté za účasti královéhradeckého biskupa Jana Vokála s hudebním doprovodem Consortio Melcelii se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní a duchovní program na třech scénách i doprovodné akce. 

Program


Svou účast přislíbili: 

Poslední Lež, Malina Brothers, Sníh v džungli, Klapeto, David Deyl, Divadlo Víti Marčíka, Magic DUO Radek a Simona, drážďanský komorní soubor Sempre rubato, Slávek Klecandr, Eva Henychová a další. 

Svatoanenské slavnosti by se neobešli bez světového unikátu - žirečského zvonového klavíru. Ten opět rozezní prof. Václav Uhlíř, na pozoun zahraje Lucie Houdková.

Nebude chybět jízda na koni, skákací hrad, vláček, dřevěný kolotoč, malování na obličej, záchranná stanice zvířat z Jaroměře, ochutnávky sirupů Camellus, kavárna, vinotéka, putovní výstava Má vlast cestami proměn, promítání chystaného dokumentárního filmu z produkce Nadace Jakuba Voráčka „Roztroušená naděje“ za přítomnosti kameramana Petra Jančárka či vystoupení flašinetáře Romana Prouzy.

Plánujeme komentované prohlídky Domova sv. Josefa, kostela sv. Anny a Bylinkové zahrady Josefa Kamela.

Vstupné:

130 Kč, zlevněné 70 Kč, rodinné 270 Kč. Návštěvníci ZTP mají vstup zdarma.

Dá se přijet i na kole po cyklostezce z Hradce Králové do Kuksu a pak je to už kousek... :-)

Více informací: https://www.arealzirec.cz/cs/akce/2019-06-svatoanenske-zahradni-slavnosti-aneb-slavnosti-bez-barier

Barbora Vohralíková
Domov sv. Josefa

Video z roku 2107:

 

Související články
Jezuitský betlém je zpět v barokním areálu v Žirči. Ke zhlédnutí bude v létě v kočárovně
První slavnostní den Muzea historie cyklistiky v Barokním areálu Žireč u Dvora Králové - video a fotogalerie
Nové náměstí v Žirči je již oficiálně otevřené. Je nejen místem setkávání zdravých s nemocnými

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1835x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí