Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

Už 116 000 Kč se vybralo v kampani ZNOVUdoŽIVOTA pro Domov svatého Josefa v Žirči! Přidáte se také?

Redakce / 21.12.2018, Žireč
Domov svatého Josefa zažil úspěšný konec roku. Kampaň #ZNOVUdoŽIVOTA, jejímž hlavním cílem bylo získat prostředky pro zajištění ergoterapie pro klienty Domova, byla nebývale úspěšná. Výzva se naplnila za neuvěřitelných 124 hodin!
 

Domov svatého Josefa zažil úspěšný konec roku. Kampaň #ZNOVUdoŽIVOTA, jejímž hlavním cílem bylo získat prostředky pro zajištění ergoterapie pro klienty Domova, byla nebývale úspěšná. Výzva se naplnila za neuvěřitelných 124 hodin

Díky tomuto úspěchu bude Domov sv. Josefa moci ve svém týmu přivítat novou posilu v podobě ergoterapeutky. Aktuálně se do online výzvy zapojilo více než 60 lidí a vybralo se přes 116 000 Kč. Příběh tím ale nekončí – #ZNOVUdoŽIVOTA pokračuje dál.

Ergoterapie dokáže u mnoha nemocných částečně kompenzovat ztrátu hybnosti. Cílem je, aby klient byl co nejvíce samostatný a v rámci svých možností zvládal běžné denní činnosti. Nedílnou součástí ergoterapie jsou také různé formy alternativní komunikace

To je například ústní myš, s jejíž pomocí dokáží klienti ovládat elektronická zařízení - třeba počítač - bez zapojení horních končetin.

#ZNOVUdoŽIVOTA se dostává i Iva, která žije v Domově svatého Josefa již několik let. Její elán a optimismus by jí mohl leckdo závidět. Ačkoliv jí nemoc připoutala na invalidní vozík, užívá si života naplno. Iva tráví většinu dne na vozíku, který i přes nulovou hybnost je schopna sama ovládat

Ani moderní technologie jí nejsou cizí a využívá počítač k oblíbeným aktivitám (ať už poslech hudby, luštění sudoku nebo čtení horkých zpravodajských novinek). U vozíku má Iva speciálně upravený „džojstyk“, který ovládá bradou. A pro práci s počítačem má na brýlích speciální „odrazku“ a druhý snímač na počítači – podle pohybu hlavy se hýbe kurzor. Taková zařízení pomáhají klientům v každodenním životě. Díky nim jsou více samostatní a mohou dělat aktivity jako zdraví lidé. I když jejich provedení je trochu alternativní.

Příběh paní Ivany je poděkováním vám všem. Je to poděkování za téměř 400 příběhů lidí s roztroušenou sklerózou, kterým Domov sv. Josefa v letošním roce pomohl. Spolupracovali jsme s desítkami dobrovolníků, se kterými jsme společně strávili přes 1 500 hodin a celkem 7 783 lidí v České republice má srdce na správném místo – přesně tolik lidí pomáhalo vytvářet příběh Domova sv. Josefa v roce 2018. Pevně věříme, že v roce 2019 dokážeme společně pomoci ještě více pacientům s roztroušenou sklerózou – společně jim pomůžeme znovu do života.FOTOGALERIE - Už 116 000 Kč se vybralo v kampani ZNOVUdoŽIVOTA pro Domov svatého Josefa v Žirči! Přidáte se také?

 

Související články
Benefiční akce pro Domov sv. Josefa
Pozvánka do Domova sv. Josefa
Arnika v Domově svatého Josefa - místo, které by bez Arniky nebylo tak příjemné k životu.
Pomozte svým hlasem vybudovat bezbariérový prostor pro setkávání v Domově sv. Josefa v Žirči

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2516x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět