Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

V Domově sv. Josefa upekli perníčky ze 6 kg domácího těsta

Redakce, 946 / 9.12.2019, Žireč
V Domově sv. Josefa se plní sny! Tentokrát se jednalo o sen aktivizačních pracovnic o pořízení kuchyňské trouby, která by byla klientům pohodlně dostupná pro vaření a pečení v průběhu celého roku. Koncem listopadu se sen naplnil a trouba byla k dispozici.
 

FOTOGALERIE - Přípravy na Vánoce v Domově sv. Josefa v plném proudu

V Domově proto nelení a již před začátkem adventu zde začali s pečením jednoho z nejoblíbenějších druhů cukroví – medových perníčků. A nebylo jich zrovna málo! Na jejich výrobu se spotřebovalo téměř 6 kg těsta. Do pečení se zapojilo 14 klientů, kteří jsou v Domově na dlouhodobém pobytu, a přidalo se také několik klientů zdravotního pobytu a odlehčovací služby.

První adventní týden byl zasvěcen zdobení napečeného. Vzhledem k tělesným omezením klientů zde volili jednoduchou bílou polevu s barevnými posypy. I tak vznikly velmi pěkné výtvory, ať už samostatnou prací klientů či za pomoci aktivizačních pracovnic. Část hotových perníčků se využije pro výzdobu v budovách Domova, zbytek je určen klientům na sváteční období. Mohou se tak těšit z vlastnoručně upečeného cukroví z domácího těsta a vychutnat si naplno úžasnou vánoční atmosféru v prostředí opravdového domova.

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 722x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí