Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

V Domově sv. Josefa upekli perníčky ze 6 kg domácího těsta

Redakce, / 9.12.2019, Žireč
V Domově sv. Josefa se plní sny! Tentokrát se jednalo o sen aktivizačních pracovnic o pořízení kuchyňské trouby, která by byla klientům pohodlně dostupná pro vaření a pečení v průběhu celého roku. Koncem listopadu se sen naplnil a trouba byla k dispozici.
 

FOTOGALERIE - Přípravy na Vánoce v Domově sv. Josefa v plném proudu

V Domově proto nelení a již před začátkem adventu zde začali s pečením jednoho z nejoblíbenějších druhů cukroví – medových perníčků. A nebylo jich zrovna málo! Na jejich výrobu se spotřebovalo téměř 6 kg těsta. Do pečení se zapojilo 14 klientů, kteří jsou v Domově na dlouhodobém pobytu, a přidalo se také několik klientů zdravotního pobytu a odlehčovací služby.

První adventní týden byl zasvěcen zdobení napečeného. Vzhledem k tělesným omezením klientů zde volili jednoduchou bílou polevu s barevnými posypy. I tak vznikly velmi pěkné výtvory, ať už samostatnou prací klientů či za pomoci aktivizačních pracovnic. Část hotových perníčků se využije pro výzdobu v budovách Domova, zbytek je určen klientům na sváteční období. Mohou se tak těšit z vlastnoručně upečeného cukroví z domácího těsta a vychutnat si naplno úžasnou vánoční atmosféru v prostředí opravdového domova.

Anna Jiráková
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 476x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí