')
Vyhledej
Královédvorsko > Areál Žireč

První slavnostní den Muzea historie cyklistiky v Barokním areálu Žireč u Dvora Králové - video a fotogalerie

Redakce / 12.06.2017, Žireč
V sobotu se poprvé otevřely brány historické sýpky v barokním areálu Žireč. Sýpka se na následující roky přeměnila v Expozici historie cyklistiky. Role průvodce se první den ujal ten nejpovolanější- sběratel Jiří Uhlíř z Hostovic u Čáslavi, který do Žirče všechna kola zapůjčil. Připravili jsme s ním krátký rozhovor a muzeum s kamerou si prošli.
 
V muzeu je přes 200 kol a expozice vznikla na počest 200 let od vynalezení tohoto nádherného druhu dopravy. Najdete zde kola čistě historická ze všech období. Od nejstarších kostitřasů až po úplně první kola horská, či závodní speciály, které se podívaly na olympijské hry. Jsou zde ale i kola, která si ještě mnoho z nás pamatuje a také kola, která si zahrála ve filmech - například favorit, který si zahrál se Zdeňkem Svěrákem ve Vratných lahvích. Poslechněte si pana Uhlíře, on vám to poví:Podívejte se také na velkou fotogalerii z prvního slavnostního dne, kterého se zúčastnili i lidé v dobovém oblečení.

FOTOGALERIE - Barokní areál Žireč - otevření muzea cyklistiky

FOTOGALERIE - První slavnostní den Muzea historie cyklistiky v barokním areálu Žireč u Dvora Králové - video a fotogalerie

 

Související články
Expozice historie cyklistiky v Žirči se otevírá v sobotu 10. června. Připomene 200 let od vynálezu kola
Program slavnostního otevření Expozice historie cyklistiky (sobota 10. června 2017)
16. Svatoanenské slavnosti aneb zahradní slavnosti bez bariér (sobota 22. července)
1000 miles adventure - cestopisná přednáška v Areálu Žireč (7. června 2018)
Pohlazení po duši aneb koncert u sv. Jakuba
Nové náměstí v Žirči je již oficiálně otevřené. Je nejen místem setkávání zdravých s nemocnými
Svatoanenské zahradní slavnosti aneb slavnosti bez bariér (27. července 10:00 hod.)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1253x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí