Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Areál Žireč

Bylinkobraní v areálu Domova sv. Josefa v Žirči bude! (neděle 20. září 2020)

Redakce / 17.09.2020, Žireč
Navzdory všem poplašným zprávám a všem virům a bacilům, nebo možná právě kvůli nim, se připravovaná akce v areálu Žireč, zvaná Bylinkobraní uskuteční! Přijali jsme veškerá opatření, abychom minimalizovali riziko zavlečení koronaviru mezi klienty Domova sv. Josefa, na jejichž podporu bude výtěžek akce věnován.
 

FOTOGALERIE - Bylinkobraní bude!

Možná je právě teď ta nejvhodnější doba dozvědět se více o léčivých účincích bylin, jak je pěstovat, jak je využít v kuchyni, jak si s jejich pomocí připravit léčivou relaxační koupel nebo vyrobit domácí kosmetiku.

Přijďte spolu s námi vstoupit do tajemného a voňavého světa bylinek. Poznejte historii kouzelné Bylinkové zahrady Josepha Kamela. Ochutnejte jedinečnou bylinkovou zmrzlinu, lahodné bylinné sirupy, vyberte si bylinky pro svou zahrádku, balkón či terasu.

Novinkou letošního ročníku je prezentace historických řemesel od středověku po 19. století. Čeká vás setkání s  dráteníkem, písařem, řezbářem, svíčkařkou, krajkářkou, přadlenou, sýrařem či perníkářkou. Uvidíte pletení ošatek, ražbu mincí a mnoho dalšího. Připravena jsou pro vás hudební vystoupení, divadelní pohádky pro děti, malý jarmark i výborné občerstvení.

Vzhledem k  tomu, že se budeme pohybovat v  areálu zdravotnického zařízení, prosíme vás, abyste používali po celou dobu akce roušky, s  výjimkou času na občerstvení.

Těšíme se na vás v  neděli 20. 9. 2020 od 9 do 18 hod v  Bylinkové zahradě a parku Areálu Žireč u Dvora Králové nad Labem.

Celý program a další informace naleznete zde.

Kateřina Fuhrbacherová
Domov sv. Josefa
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 834x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí