Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > akce na víkend

Akce na víkend (7. – 9. června 2024)

Redakce, / 6.06.2024, Dvůr Králové nad Labem
Léto už klepe na dveře a společně s ním přichází celá řada zajímavých akcí pro děti i dospělé. Tento víkend se můžete vydat na noční výpravu do Josefovských luk, vrátit do dob rytířů na hradě Pecka, nebo si projít nově otevřenou výstavu retro-gaming v Městském muzeu ve Dvoře Králové.


Noc kostelů  
Pátek 7. června 2024 od 17:00 hodin - region
Navštivte kostely 
- ve Dvoře Králové nad Labem a okolí (seznamu míst a program)
- v Podzvičinsku

Pohádkoterapie: Pod mořskou hladinou
Pátek 7. 6. 2024 od 13:30, Knihovna Slavoj, Dvůr Králové 
Prázdniny se blíží a někteří z nás pojedou k moři jako náš hlavní hrdina. Co ho potkalo a s kým vším se setkal při jednom zdánlivě obyčejném potápění v moři, se můžete dozvědět na našem pravidelném odpoledním setkání s knihou v ruce.
Program je určen pro děti od 7 let. Koná se v sálku knihovny. Vstup zdarma.

Roztančená pohádka
Pátek 7. 6. 2024 od 18:00, Hankův dům – sál, Dvůr Králové nad Labem
Taneční obor ZUŠ Hostinné Vás zve na své vystoupení. Vstupné dobrovolné.

Koncert Mirek Kemel trio
Pátek 7. června 2024 od 18:00, KAFE Dostaveníčko, Dvůr Králové
Srdečně Vás zveme na koncert Mirek Kemel trio! Vstupné v předprodeji 200 Kč, na místě 300 Kč.

Víkend otevřených zahrad 
Sobota 8. a neděle 9. června 2024
Tento víkend se veřejnosti otevírají zahrady po celé republice. V regionu se nabízí Sbírková zahradu ve Zdobíně, Bylinkovou a ovocnou zahradu v Hospitálu Kuks nebo Zámeckou zahradu Sporckova lázeňského zámečku v Kuksu a zahrada v Jaroměři. Vstupné zdarma.

Zkus obec Kuks 
Sobota 8. června 2024
Zveme vás na den plný zábavy. Ojedinělá kulturní akce se bude konat přímo v obci Kuks v sobotu 8. června 2024 od 10:00 do 17:00.

Malá loutková inventura
Pátek 7. června – neděle 9. června 2024, Galerie loutek Kuks
Přijďte se tento víkend podívat na loutková představení pro malé i velké, které na vás čekají v Galerii loutek v Kuksu!

Šermířská Pecka 

Sobota 8. června 2024, hrad Pecka
Co by to bylo za hrad bez šermířů. Už tuto sobotu po obědě s bohatým šermířským programem! Čeká na Vás dobývání hradu, prohlídka vojenského tábora, vaření v černé kuchyni, ukázky šermu a další zajímavé aktivity. Plné vstupné : 100 Kč, snížené : 50 Kč

Svatovítská pouť v Borovnici
Sobota 8. června 2024
Dobrovolníci a obec Borovnice Vás srdečně zvou na tradiční Svatovítskou pouť do Borovnice. V letošním roce se akce koná na hřišti. Bohatý program doplní od 16 hodin DJ Jirka.

Noční příroda Josefovských luk
Sobota 8. června 2024
Tradiční výprava do tajemného světa soumračných a nočních zvířat s výjimečnou atmosférou. Nechybět bude odchyt netopýrů a nočních motýlů i seznámení se se zvláštní květenou vojenského cvičiště, zaplavovaných luk i obranných svahů pevnosti. Akce je vhodná pro celou rodinu, ale trvá do pozdních nočních hodin. Doporučujeme výkonné svítilny a pevnou obuv!

Pohádkové putování

Sobota 8. června 2024, DDM Jednička Dvůr Králové 
DDM Jednička Vás srdečně zve na XXI. ročník Pohádkového putování : Pojďte se s námi vydat částí města a podharťskými lesy za pohádkovými postavami. Budou pro vás mít drobné úkoly, za které získáte razítko. Na trase nebude chybět občerstvení. V cíli dostanete diplom, a pokud si s sebou přinesete buřty, můžete si je opéct na připraveném ohni. Těšíme se na vás!
Startovné : 40 Kč

Koncert Královédvorského chrámového sboru

Neděle 9. června, kostel Církve československé husitské, Dvůr Králové nad Labem
Závěr týdne si můžete zpestřit koncertem Královédvorského chrámového sboru a orchestru, který řídí Vít Havlíček. Koncert začíná v 17 hodin a na programu jsou světoznámí umělci jako A. Vivaldi nebo W. A. Mozart. Vstupné dobrovolné.

MUZEUM


Výstava retro-gaming (Městské muzeum – Špýchar)'
7. 6. až 1. 9. 2024
Putovní interaktivní výstava Retrogaming pochází z dílny Regionálního muzea Litomyšl. Zachycuje historii výpočetní techniky od jejího počátků do poloviny 90. let 20. století. Největší pozornost je věnována československým i zahraničním hrám, domácím počítačům a konzolím z 80. let. Exponáty doplňují nezbytné technické informace a různé zajímavosti. Návštěvník se seznámí i s tehdejšími herními hity, dobovými herními časopisy, ale například i problematikou počítačového pirátství.
Vstupné : dospělí 80 Kč, snížené vstupné 60 Kč.

KINO


Královská opera: Carmen
Kino Svět, Dvůr Králové nad Labem
7. 6. 2024 od 17:00
Nová oslnivá inscenace evokuje veškerou vášeň Bizetovy klasiky o svůdné dívce a střetu dvou odlišných životů. Opera obsahuje množství známých árií jako „Habanera“ nebo „Toreadorova píseň“. V titulní roli zazáří mladá talentovaná mezzosopranistka Aigul Akhmetshina.  Režie: D. Michieletto, účinkují: A. Akhmetshina, P. Beczala, K. Smoriginas.
Opera, 2024. Délka 220 minut, francouzsky s českými titulky, nevhodné do 12 let, vstupné 270 Kč.

Láska na zakázku
Kino Svět, DKnL
8.6.2024 od 19:00 hodin
9.6.2024 od 19:00 hodin
Zatímco většina romantických hrdinů musí ujít strastiplnou cestu, aby se jejich přání splnila, Eva a Vítek dostanou hned na začátku všechno, po čem touží. Jenže záhy se z jejich splněných snů stane skutečná noční můra a jim začne docházet, že opravdové štěstí na ně čeká jinde, než si doteď mysleli.
Režie: E. Toulová, hrají: M. Kraus, E. Toulová ad.
Komedie, romantický, ČR, 2024. Délka 82 minut, nevhodné do 12 let, vstupné 130 Kč.


 
Vaše komentáře

Přečteno 1611x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí