Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > akce pro děti

Letní minifestival pro celou rodinu na zámku v Novém Městě nad Metují (30. června 2018)

Redakce / 29.06.2018, Nové Město nad Metují - Náchodsko a Broumovsko
Chcete přespat U nás na zámku? Pozor, bude tam strašit rytíř Brtník z Brtníku!Konec školního roku a příchod letních prázdnin by se měly náležitě oslavit. Souhlasíte?
 

FOTOGALERIE - Na Zámku Nové město nad Metují

Proto časopis Náchodský SWING ve spolupráci se Správou zámku rodiny Bartoň Dobenín v Novém Městě nad Metují pořádá minifestival U nás na zámku, který je právě pro takovou oslavu jako stvořený. Poslední červnovou sobotu si tak rezervujte na výjimečnou událost ve výjimečném prostředí. 

Rodinný minifestival U nás na zámku se v Novém Městě nad Metují uskuteční už v sobotu 30. června. Stylová oslava příchodu letních prázdnin nabídne opět koncerty na nádvoří a divadelní představení v zahradách, a to kapelu čtyř krásných bohyň Vesna, vynikající dixielandové Black Buřiňos, Sněhurku a sedm trpaslíků v podání jedinečného Divadla Víti Marčíka nebo pohádku O kohoutkovi a slepičce Malého divadélka Praha. 

Připraveny budou také soutěže a hry, dílničky s vyráběním, Dětské putování za královskými úkoly, bubenické workshopy se skvělým Standou Vítem, hrát se bude petanque a kubb, přijedou Manové Přemysla Otakara, tedy šermířská skupina z Červeného Kostelce, před zámkem se budou skvět autoveterány a bude se tam také konat Velká cena Nového Města nad Metují v athénském šplhu (tedy šplhu na čtrnáctimetrovém laně bez použití nohou). Uskuteční se tradiční benefiční dražba piknikových košů, jejíž výtěžek půjde rovným dílem mezi vznikající ZŠ Pod Montací v Náchodě a Domov sv. Josefa v Žirči a samozřejmě na závěr letní kino na nádvoří. O titulu tradičně rozhodovali sami návštěvníci hlasováním na webových stránkách festivalu. Tentokrát zvítězila hudební komedie Ať žijí duchové! a příchozí se tak mohou těšit na rytíře Viléma Brtníka z Brtníku, Leontýnku a další oblíbené postavy.

Promítáním však letošní ročník neskončí!
Ti nejodvážnější budou totiž moci U nás na zámku i přespat! V zahradách vznikne skautský tábor stanů s podsadami a zájemci mohou rezervovat svá místa na e-mailové adrese redakce@nachodskyswing.cz

Další podrobnosti se dozvíte na webových stránkách www.unasnazamku.cz. 

 

Související články
Slavnosti koní na Kuksu představí zejména svět koní chladnokrevných: potáhnou pivovarský vůz, hřebci ukáží svou sílu v těžkém tahu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 390x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
6.12.2019 18:00 - 8.12.2019 15:00
Zvěřinové hody