Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > akce pro děti

Tradiční Mikuláš, anděl a čertíci na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 4.12.2018
Nechcete zvát čerty k sobě domů, ale nechcete o tuto tradici ošidit své děti? Vezměte je ve středu 5. prosince na náměstí. Na malé děti od 3 do 10 let tam budou od 15:30 do 16:30 čekat hodný Mikuláš a anděl a jen trochu zlobiví čerti :-)
 
Každé dítě obdrží za krátkou básničku, či písničku malou dobrotu. Velké dárky a koše nenoste, aby to jiným dětem nebylo líto. Nechte je jako překvapení až na doma. Papírek s hříšky dětí a přáními rodičů můžete tajně předat tlustému fousatému pomocníkovi mikulášské skupiny a on to v nestřeženém okamžiku Mikulášovi předá. Na papírek napište jméno dítěte a jak mu doma říkáte (chcete-li), jeho provinění a vaše požadavky o nápravu. Prosíme stručně a heslovitě a raději větší písmo, aby to bylo dobře čitelné. Mikuláš si bude děti vyvolávat tak jak bude dostávat papírky. 
Prostor u vánočního stromu bude jen lehce ozvučen, nikdo nebude děti nutit si brát mikrofon. Ale zároveň jim nebude bráněno a tak děti mohou sami rozhodnout, zda budou básničky a písničky zpívat jen Mikulášovi a nebo širšímu okruhu posluchačů. 

Po celou dobu tam bude fotograf Jan Frýzl, který každému udělá hezkou fotku. Pokud s focením nebudete souhlasit, řekněte to prosím fotografovi, bude to respektovat.

Dobrovolné příspěvky od rodičů budou použity pro malé gymnasty jako počinek na vybudování gymnastické tréninkové molitanové jámy v tělocvičně Sokola.

Akci pořádá portál Královédvorsko ve spolupráci s Půjčovnou kostýmů ve Dvoře Králové a s malými čertíky ze Sokola. Drobné sladkosti pro děti věnovaly firmy Pravé Hořické trubičky a čokoládovna Carla.

Děkujeme


 

Související články
Ve středu 5. prosince přišli čerti s Mikulášem a Andělem i na královédvorské náměstí.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1152x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí