Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > akce pro děti

Tradiční Mikuláš, anděl a čertíci na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem

Redakce / 4.12.2018
Nechcete zvát čerty k sobě domů, ale nechcete o tuto tradici ošidit své děti? Vezměte je ve středu 5. prosince na náměstí. Na malé děti od 3 do 10 let tam budou od 15:30 do 16:30 čekat hodný Mikuláš a anděl a jen trochu zlobiví čerti :-)
 
Každé dítě obdrží za krátkou básničku, či písničku malou dobrotu. Velké dárky a koše nenoste, aby to jiným dětem nebylo líto. Nechte je jako překvapení až na doma. Papírek s hříšky dětí a přáními rodičů můžete tajně předat tlustému fousatému pomocníkovi mikulášské skupiny a on to v nestřeženém okamžiku Mikulášovi předá. Na papírek napište jméno dítěte a jak mu doma říkáte (chcete-li), jeho provinění a vaše požadavky o nápravu. Prosíme stručně a heslovitě a raději větší písmo, aby to bylo dobře čitelné. Mikuláš si bude děti vyvolávat tak jak bude dostávat papírky. 
Prostor u vánočního stromu bude jen lehce ozvučen, nikdo nebude děti nutit si brát mikrofon. Ale zároveň jim nebude bráněno a tak děti mohou sami rozhodnout, zda budou básničky a písničky zpívat jen Mikulášovi a nebo širšímu okruhu posluchačů. 

Po celou dobu tam bude fotograf Jan Frýzl, který každému udělá hezkou fotku. Pokud s focením nebudete souhlasit, řekněte to prosím fotografovi, bude to respektovat.

Dobrovolné příspěvky od rodičů budou použity pro malé gymnasty jako počinek na vybudování gymnastické tréninkové molitanové jámy v tělocvičně Sokola.

Akci pořádá portál Královédvorsko ve spolupráci s Půjčovnou kostýmů ve Dvoře Králové a s malými čertíky ze Sokola. Drobné sladkosti pro děti věnovaly firmy Pravé Hořické trubičky a čokoládovna Carla.

Děkujeme


 

Související články
Ve středu 5. prosince přišli čerti s Mikulášem a Andělem i na královédvorské náměstí.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1629x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí