Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > akce pro děti

Ve středu 5. prosince přišli čerti s Mikulášem a Andělem i na královédvorské náměstí.

Redakce / 7.12.2018
Nápad s klasickou čertí skupinkou pro malé děti v centru města inicioval portál Kralovedvorsko.cz a oslovil s ním Petru Hrdinovou z Půjčovny kostýmů ve Dvoře Králové, která vybavila celou skupinku příslušným oblečením i výstrojí a sama se zhostila role hodného čerta.
 

FOTOGALERIE - Mikulášská parta na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem

Tradiční skupinku doplnil ještě malý andílek a čertíci ze Sokola Dvůr Králové. Čertíci jen lehce  strašili děti a také od rodičů vybírali drobné příspěvky, které budou použity jako počinek na vybudování gymnastické tréninkové molitanové jámy v Sokole.

Všechny děti obdržely za básničku, nebo písničku Pravé čertovské hořické trubičky z Miletína, nebo malou čokoládu od společnosti Carla ze Dvora Králové.

Ačkoliv byla akce zveřejněna pouze jediný den před svým konáním, přišly na náměstí desítky rodin, aby splnily sobě i svým dětem každoroční možnost setkání s čerty. 

Za pomoc organizátoři děkují také panu Skalickému, který zapůjčil osvětlení a ZŠ Podharť za zapůjčení ozvučení. O fotografie z akce se postaral Jan Frýzl. Fotografie můžete ze stránek sdílet, nebo si je můžete i stáhnout. Piktogramy pro spuštění slideshow, stažení a sdílení jsou u každé fotografie vlevo nahoře.

Akce se podařila a tak je hodně pravděpodobné, že se příští rok se bude opakovat. :-)

Objednejte se na vyzkoušení výroby hořických trubiček: 

Související články
Tradiční Mikuláš, anděl a čertíci na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2383x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí