Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > Bazar, bleší trh

Podmínky příjmu a prodeje kabelek a knih na Bazaru kabelek 2019

Novinky na Bazaru kabelek (2019)

Redakce / 24.03.2019, Dvůr Králové nad Labem, spolekprodvorek.kralovedvorsko.cz
Letošní bazar kabelek doznal určité změny. Akce se koná v prostorách královédvorského gymnázia a je rozšířena o bazar knih. Knihy přijímáme jen v den akce - a to i ty, které jsou již dále nevyužitelné - ty budou odvezeny do sběrného dvora. U kabelek jsou podmínky příjmu a prodeje stejné jako v předchozích letech.
 

BAZAR KABELEK

Cílem bazar kabelek je recyklace věcí, které ještě mohou sloužit a udělat radost. 

Stejně jako v předchozích letech mohou zájemci odevzdat kabelky před akcí od úterý 26. do pátku 29. března 2019 na pokladnu muzea v pracovní době (9–12 a 13–16 hod.). 

Další možností je donést kabelky přímo na akci v sobotu 30. března od 12:30 do 13:30 hod. do prostor gymnázia. Moc nám pomůže, pokud již přinesete s sebou i vyplněný tento formulář

Prosím respektujte, že přijímáme jen kabelky čisté a nepoškozené, a to jen od soukromých osob, pokud se nebude jednat o dar.

Cenu si stanovuje sám prodávající a stvrdí ji na vyplněném formuláři svým podpisem. Peníze z prodeje darovaných kabelek budou použity na úhradu nákladů celé akce.  Z každého prodaného kousku si účtujeme max. 10%. (do 100 Kč – 10 Kč, cena do 200 Kč – 20 Kč, cena do 300 Kč – 30 Kč atd.)  

Peníze za prodané zboží vyplácíme po ukončení bazaru v sobotu 30. března 2019 do 18 hod. a dále od 1. do 5. dubna 2019 v pracovní době na pokladně muzea. Nevyzvednuté kabelky i peníze propadnou organizátorům. Peníze budou použity na úhradu nákladů akce, zbylé kabelky budou darovány SŠIS na účely módních přehlídek žákyň. 


BAZAR KNIH

Cílem bazaru knih je vyvětrat domácí knihovny. Donést můžete jak knihy novější, i staré v pěkném stavu, které ještě mohou udělat radost dalšímu čtenáři. Zároveň počítáme i s knihami, které již nejsou dále využitelné - ty budou odvezeny do sběrného dvora.

Knihy do bazaru můžete buď věnovat, nebo si je na akci sami prodávat. V budově gymnázia bude připraveno několik prodejních míst (stůl a židle), které si může zájemce rezervovat do 29. března 2019 na spolekdkholek@gmail.com. Cena prodejního místa je 50 Kč - platí se na místě. Po potvrzení rezervace obdržíte další informace. 

Knihy přijímáme pouze v den akce od 12:30 do 13:30 v budově gymnázia. Prosíme, abyste přivezli knihy v papírových krabicích a vyrovnané hřbetem nahoru tak, aby byly pro ostatní návštěvníky tituly knih snadno čitelné. 

Zachovalé a čisté knihy, které na akci darujete, si budou moci návštěvníci odnést za dobrovolný příspěvek. Výtěžek z bazaru knih putuje na úhradu nákladů akce a první dvorskou knihobudku. Ta by dle našich představ měla být umístěna na náměstí Václava Hanky. V současné chvíli probíhají jednání s dotčenými úřady. Pokřtěna bude knihobudka přímo na akci ve 14 hod. Právě do knihobudky poputují i knihy z bazaru knih. Vybereme knihy všech žánrů. 

Nerozebrané knihy v dobrém stavu obohatí knihovny v různých pečovatelských zařízeních. Knihy dále nevyužitelné nebo ve špatném stavu budou odvezeny ve spolupráci s místní firmou Lukas trade do sběrného dvora. Případné dotazy směřujte na email: spolekdkholek@gmail.com. Nebo do fcb skupiny Spolek dvorských holek.


Doprovodný program

Letos ženy potěší minilekce tanga v podání Lídy Jánské. 

Beseda a autogramiáda proběhne s autorkou 4 knižních bestsellerů Kateřinou Dubskou

Stejně jako v loňském roce také letos se bude o krásu žen na místě starat skupinka žákyň SŠIS oboru kosmetika a kadeřnice, a to od 14 do 16 hod. Letos se zaměří na denní líčení a rychlou úpravu vlasů, dohlížet na ně bude opět Jana Krajčírová. Video o tom, jaké služby na SŠIS nabízí pro širokou veřejnost, si můžete zhlédnout zde. Víte například o tom, že nabízí stříhání dětí zdarma?


Ani letos nebude na akce chybět dílnička. Letos bude mít podobu příznačně nazvané Zašívárny, kde si budou moci návštěvnice ušít svoji vlastní tašku. Vyhrazeny jim budou prostory klidné knihovny gymnázia. Zašívárna to tak bude se vším všudy. 

Dobré kafe je opět zaručeno díky službám obchodu Sluníčko, které nabízí v Palackého ulici i další dobroty. Děkujeme tímto Petře Hrubá Kolbe. 

Občerstvení bude opět zcela domácí - a to i díky návštěvnicím, které vždy pravidelně pomohou s jeho pestrostí a odstatečným množstvím. Pokud i vy byste nám rádi s občertsvením pomohly, prosím ozvěte se nám - nebo nás překvapte a dobroty sladké i slané přineste rovnou na akci. Děkujeme předem!

Kateřina Sekyrková


Další články Spolek pro Dvorek

 

Související články
Bazar kabelek a knih (30. března 2019 od 13 do 17 hod.)
Lekce tanga zdarma na Bazaru kabelek a knih (30. března 2019)
Autorka bestsellerů Kateřina Dubská bude hostem Bazaru kabelek a knih

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1707x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


E-mail:

Knihy a hry zachráněny! Bazar knih a her ve Dvoře Králové navštívilo přes 300 lidí
Z více než 500 kusů darovaných knih našla nové majitele více než třetina titulů. Byly mezi nimi i učebnice a odborné publikace, ale také fotografie z doby sametové revoluce, které před nadcházejícím výročí pomohou studentům gymnázia přiblížit atmosféru tehdejších přelomových okamžiků. Vybrané knihy budou postupně umístěny i do první dvorské knihobudky, která funguje od srpna u schodů nad atletickým stadionem.

Spokojení byli i prodejci na tržišti, kteří, dle jejich slov, prodali většinou více než předpokládali a hlavně si vychutnávali přátelskou atmosféru, ve které měli prostor si povídat s návštěvníky i mezi sebou. Nedočkaví čtenáři si mohli své nové knihy číst přímo na akci v čtenářském koutku na sedacích vacích. Malí nečtenáři měli v tělocvičně také svůj koutek, kde jim předčítal z pohodlného křesla pohádky student gymnázia. Opuštěná nezůstala ani samotná knihovna gymnázia: stala se prostorem pro hraní deskových her určených pro děti i dospělé. Turnaje ve hře Sabotér, která byla součástí deskohraní, se účastnilo 12 hráčů a vítězové si odnesli ceny od firmy Albi. Hosty akce se staly zástupkyně lounského Spolku paní, dam a dívek, které připravily nejen přednášku o zajímavých knižních titulech, ale také přivezly z Loun dárky, které v tamní knihovně vyrábějí dobrovolníci. Na cestu po Islandu nás během bazaru vzala pomocí fotografií a osobních zkušeností v rámci své přednášky Blanka Hofmanová. 

Občerstvení bylo kromě kávy zcela v režii studentek gymnázia, které si tak naživo zkusily "podnikat". "Byla jsem velmi mile překvapena, s jakým zápalem a osobním nasazením se žáci zcela dobrovolně zapojili do organizace akce. Měla jsem možnost je poznat i z jiné stránky než jen za katedrou. A patří jim za to můj velký dík, všem, ale hlavně dobrovolníkům z mé třídy," poznamenala Yveta Šecová, třídní učitelka 3.C na dvorském gymnáziu.

Nám bylo potěšením předat zkušenosti z pořádání komunitní akce mladým lidem a dokázat jim, že podobná setkávání lidí jsou pro město i region důležitá a zároveň není jejich pořádání zcela jednoduchou záležitostí. 

Akci podpořilo město Dvůr Králové nad Labem.

Kateřina Sekyrková
Spolek pro Dvorek, z.s.

Foto: Dan Jarolímek, Kateřina SekyrkováKalendář akcí