')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Do Dvora Králové přijel Usain Bolt. Byl hlavní postavou Listování

Redakce / 17.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Listování - scénické čtení vybraných knížek - se stalo velmi oblíbenou formou, jak prezentovat vybrané knižní tituly návštěvníkům nejen divadel. A v pondělí 13. května zavítal do městského muzea ve Dvoře Králové Lukáš Hejlík v roli nejrychlejšího muže světa.
 

FOTOGALERIE - Listování ve Dvoře Králové

LiStOVáNí v tomto případě spojilo hned dva literární žánry: sportovní literatury a životopisu. Kniha "Můj příběh 9:58", která byla námětem pro listování, vypráví o nejrychlejším sprinterovi všech dob, Usainu Boltovi. Knihu vydalo v překladu Aleny Amchové vydalo nakladatelství 65. pole. 

A v podání scénického čtení byla zcela nezapomenutelná!

Jedna z nejlepších sportovních knih, jaká v poslední době vyšla, dobře ilustruje, proč je jamajský šampion jedním z nejsympatičtějších lidí mezi světovou sportovní špičkou. Málokomu se podařilo v knižní podobě zachytit duši a přemýšlení špičkového sportovce tak důkladně a podrobně. 

A málokomu se jistě také povedlo přesvědčivěji zahrát příběh Usaina Bolta v městském muzeu ve Dvoře Králové. Běhali jsme s ním jako s malým školáčkem i mistrem světa - včetně mítinku v Ostravě. Mluvila o něm jeho teta, brácha - no, hezké pohledy na světového sportovce jsme si vyslechli.

Účinkovali a pusu diváků do široka rozesmáli Alan Novotný a Lukáš Hejlík.

Nyní budou prázdniny i v pravidelném dvorském listování, ale po prázdninách se opět můžete těšit na nové tituly.  

I když už asi ne tak rychlé :-)

Kateřina Sekyrková

Záznam u listování s Usainem Boltem před mítinkem v Ostravě můžete zhlédnout zde:

 

Související články
Pravidelné Listování ve Dvoře Králové - říjnová Svatá Barbora

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 326x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí