Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Do Dvora Králové přijel Usain Bolt. Byl hlavní postavou Listování

Redakce / 17.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Listování - scénické čtení vybraných knížek - se stalo velmi oblíbenou formou, jak prezentovat vybrané knižní tituly návštěvníkům nejen divadel. A v pondělí 13. května zavítal do městského muzea ve Dvoře Králové Lukáš Hejlík v roli nejrychlejšího muže světa.
 

FOTOGALERIE - Listování ve Dvoře Králové

LiStOVáNí v tomto případě spojilo hned dva literární žánry: sportovní literatury a životopisu. Kniha "Můj příběh 9:58", která byla námětem pro listování, vypráví o nejrychlejším sprinterovi všech dob, Usainu Boltovi. Knihu vydalo v překladu Aleny Amchové vydalo nakladatelství 65. pole. 

A v podání scénického čtení byla zcela nezapomenutelná!

Jedna z nejlepších sportovních knih, jaká v poslední době vyšla, dobře ilustruje, proč je jamajský šampion jedním z nejsympatičtějších lidí mezi světovou sportovní špičkou. Málokomu se podařilo v knižní podobě zachytit duši a přemýšlení špičkového sportovce tak důkladně a podrobně. 

A málokomu se jistě také povedlo přesvědčivěji zahrát příběh Usaina Bolta v městském muzeu ve Dvoře Králové. Běhali jsme s ním jako s malým školáčkem i mistrem světa - včetně mítinku v Ostravě. Mluvila o něm jeho teta, brácha - no, hezké pohledy na světového sportovce jsme si vyslechli.

Účinkovali a pusu diváků do široka rozesmáli Alan Novotný a Lukáš Hejlík.

Nyní budou prázdniny i v pravidelném dvorském listování, ale po prázdninách se opět můžete těšit na nové tituly.  

I když už asi ne tak rychlé :-)

Kateřina Sekyrková

Záznam u listování s Usainem Boltem před mítinkem v Ostravě můžete zhlédnout zde:

 

Související články
Pravidelné Listování ve Dvoře Králové - říjnová Svatá Barbora

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 367x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí