Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Magický svět bratří Formanů přijíždí do Podkrkonoší a veze si dokonce vlastní divadlo!

Redakce / 14.04.2019
Světově proslulé Divadlo bratří Formanů bude mít na své pouti doslova po celém světě zastávku i v našem regionu! Hned několik kamionů přiveze obří stan s tribunou pro 250 diváků, který bude postaven v areálu pivovaru Tambor ve Dvoře Králové nad Labem. Tambor touto událostí slaví 10 let své existence.
 

VstupenkyDeadtown - 990 Kč
Juri kosmonaut - 220 Kč
Koupíte je v Pivovarské prodejně TAMBOR ve Dvoře Králové, na stejném místě, kde se celá akce bude konat. Na adrese:
Seifertova 1165, 544 01 Dvůr Králové nad Labem

Pro ty, co to mají z ruky, je možné zakoupit vstupenky na internetu na službách Ticketon a SMStikcet.

A také v Informačním centru na náměstí T. G Masaryka ve Dvoře Králové n. L.

V ceně zakoupené vstupenky je i upomínkový předmět, který obdrží diváci hned po představení. A také budou mít možnost bezplatné ochutnávky ze 7 druhů piv z produkce Pivovaru TAMBOR (tj. 7×0,3l). Ochutnávka bude probíhat v pivovarské pivnici po každém představení po předložení platné vstupenky.


Divadlo bratří Formanů odehraje od středy 8. do soboty 11. května ve Dvoře Králové celkem 5 představení zvaných Deadtown, která jsou pravidelně vyprodána po celé Evropě. Belgická ministryně kultury dokonce prohlásila, že představení se jí líbilo více než všechny filmy na slavném festivalu v Cannes. V České republice mohli diváci vidět toto unikátní představení v Praze, Brně, Plzni a v Hradci Králové. Diváci mají možnost v mezinárodním obsazení spatřit na jevišti kromě Petra Formana také například populárního tanečníka a herce Marka Zelinku či herečku Simonu Babčákovou.

Juri kosmounat - představení pro děti


Zejména pro děti a jejich rodiče bude po celou dobu připraveno také představení Giorgia Bertolottiho s jeho vesmírnou lodí, pod názvem JURI KOSMONAUT. V průběhu čtyř dní od 8. do 11. května bude odehráno celkem devět představení. I zde je spoluautorem Petr Forman a spolu s Giorgiem Bertolottim vezmou publikum, které se stává speciální posádkou, na pravé vesmírné dobrodružství. Kapacita jednoho představení je však max. 45 míst.

V sobotu PivoFestival s hudbou

Po celou sobotu 11. května a tedy závěrečný den festivalu budou divadelní vystoupení proložena muzikou a ochutnávkou produkce malých pivovarů! Hrát bude Miroslav Paleček, Jessica May - cafebaret, Cirkus Ponorka a Honza Ponocný, Paya May a David Jakubec a Wild Music Walkers. 

O představení Deadhtown

Je to téma Divokého západu. Jedná se o kombinaci několika žánrů včetně němého filmu. Celá scéna má sépiový nádech, je doprovázena živou hudbou, za herci se na plátně promítají různé scény, další plátno je však i před nimi, Petr Forman promítá na plátna i přímo ze svého klobouku. Úžasné jsou také akrobatické kousky jednoho z francouzských členů souboru. Je to nepopsatelné, je třeba to zažít. Délka představení je 1 hodina 20 minut, ale tím se zdaleka nekončí. Po představené následuje happenning, kdy se otevře veřejnosti bar přímo na jevišti a diváci se stávají součástí děje. Plynule tak divadlo přejde v další zábavu, kde obsluhují herci. Takže si tak můžete zároveň popovídat s některým z herců, třeba i s Petrem Formanem.


FOTOGALERIE - Magický svět bratří Formanů přijíždí do Podkrkonoší a veze si dokonce vlastní divadlo!

 

Související články
Velký rozhovor Petrem Formanem - hlavním tahounem divadla bratří Formanů
Seznam na víkend 10.- 12. května přináší hned několik výjimečných akcí
Akce na 8. - 12. května na Královédvorsku
Juri kosmonaut – host Divadla bratří Formanů ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1425x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí