Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Tajemný Kuks vrátil návštěvníky o tři století zpátky

Redakce / 16.10.2018, Kuks
O tři století v čase se mohli vrátit ti, kteří 13. října hned po setmění zavítali na "Tajemný Kuks". Moc nás těší, že na základě velkého úspěchu 1. ročníku tato akce sklízí jen samou chválu. Děkujeme všem, kteří navštívili naši speciální prohlídku hospitálu, který tu pro nás a další generace zanechal náš významný šlechtic a mecenáš českého umění hrabě F. A. Špork.
 

FOTOGALERIE - Tajemný KUKS 2018

Věříme, že speciální prohlídka, směřovaná převážně na rodiče s dětmi, se opět všem moc líbila. Naším cílem nebylo děti strašit. Chtěli jsme je hlavně poučit a prozradit jim několik příběhů z doby před 300 lety.

Scénáře pro naše vystupující opět napsal skvělý scénárista Filip Pýcha, se kterým již 6 let spolupracuji na akcích v Braunově Betlémě, v Kuksu, ale také ve Dvoře Králové n.L., v Lázních pod Zvičinou a na hradě Pecka. 

Po dobu naší spolupráce jsme poznali spoustu nadaných spoluobčanů z našeho města a z okolí, kteří svým nadšením vyvolali v návštěvnících silné emoce, které občas dřímou v každém z nás.Účinkující se spolu s námi do těchto krásných míst několikrát vrátili, aby si tyto naše národní památky prohlédli trochu jinak než na běžné prohlídce.

V hospitálu v Kuksu jsme pro vás nachystali speciální prohlídku za svitu svíček a tajemná atmosféra byla v tento příjemný večer cítit na každém kroku. Jako kdyby se z dlouhého spánku na chvíli probudili a ožili všichni ti, kteří tu zažívali své běžné starosti s tou dobou spojené.

No, kdo ví, jak to tehdá všechno na hospitálu chodilo.

Máme radost, že se do našich akcí zapojují žáci místního gymnázia a spolu s nadšenci a místními muzikanty zpříjemňují den svými vystoupeními.
Ráda bych všem touto cestou ze srdce poděkovala za jejich ochotu, trpělivost a píli, se kterou se do akcí společně se mnou pouští. To abychom nejenom vašim dětem, ale také rodičům a prarodičům, kteří mají rádi historii, věnovali několik skvělých zážitků. Věříme, že na ně dlouho nezapomenete a že jste si domů odnesli jen dobrou náladu.

My, účinkující, máme dobrý pocit a radost z toho, že jsme tu pro vás na Kuksu mohli být.
Děkuji všem, i čertům z Lázní Bělohrad, kteří si udělali čas, aby také oni předvedli své krásné kostýmy a dramatický talent. Dokázali i to, že umí mnohem víc než jen strašit děti.

Další krásné fotografie od Pavla Kratochvíla můžete vidět na našich webových stránkách a FB Půjčovna kostýmů Dvůr Králové nad Labem.

Petra Hrdinová
 

Související články
Když Harant ještě hlavu měl - obrazy ožily tentokráte na Pecce
Braunův Betlém se vrátil do doby svého vzniku. Přišel i Krakonoš!
Královédvorští divadelníci hráli opět na Pecce

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1949x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)
26.09.2020 - 25.10.2020
Severské fragmenty (výstava)