Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Pivobraní v Náchodě lámalo rekordy, většině pivovarů došlo pivo

Redakce / 19.07.2016, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Náchod má za sebou největší událost letních prázdnin. V sobotu 16. července se na Masarykově náměstí uskutečnil 5. ročník Pivobraní. A půlkulatiny to byly jak se patří. Nesly se ve znamení skvělé atmosféry, kterou si pochvalovalo i všech osm vystupujících kapel od Koletovy hornické hudby přes Heebie Jeebies, Wohnout a Turbo až po Komunál, ideálního počasí a rekordní návštěvnosti. Degustaci zlatavého moku z píp jedenácti pivovarů si nenechalo ujít několik tisíc lidí. Oproti minulým ročníkům skutečně velká návštěvnost trochu zaskočila občerstvovatele i prezentující se pivovary.
 

FOTOGALERIE - Pivobraní v Náchodě

„Letos jsme na Pivobraní měli oproti vyhlášenému trutnovskému Pivofestu dvojnásobnou výtoč. Museli jsme si nechat přivézt další sudy. Takové množství lidí jsme nečekali, jsme nadšení,“ přiznal zástupce jednoho z pivovarů. 

Pivovary z větší dálky však měly smůlu. Například Pivovar Raven, který nabízel vynikající piva nevšední chuti, by až z Plzně pivo dovézt nestihl a tak před půlnocí neměl co točit. Většině návštěvníků to však nevadilo a mimo tekutého chleba si vychutnávali hudební program. Ten jednoznačně ovládli Wohnout a Turbo. Velký ohlas měly i kapely Tři sestry banditos a Komunál, který celé slavnosti dvě hodiny po půlnoci ukončil. 

„Chceme poděkovat všem příchozím za úžasnou atmosféru. Tušili jsme, že centrum Náchoda zažije něco, co tu ještě nebylo. Většina pivovarů a občerstvovatelů Náchodské a okolní ale poněkud podcenila. Ovšem asi každý soudný návštěvník pochopí, že nemůžeme pivovarům z pozice organizátora diktovat, kolik si mají přivézt sudů. Věříme, že pro příští ročníky všechny mušky vychytáme a vše pojede naplno až do úplné zavíračky. Už teď máme potvrzené nové minipivovary a máme i řadu tipů a poznámek na vylepšení šestého ročníku,“ prozradil koordinátor festivalu Daniel Šafr. 

Šestý ročník Pivobraní se uskuteční v sobotu 15. července 2017.

PR článek

 

Související články
Pivofest v Trutnově láká na Škwor, Láďu Křížka a rekordní počet pivovarů!
Pivobraní ovládne centrum Náchoda. Láká na jedenáct pivovarů, Wohnout, Turbo a Komunál

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 266x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí