')
Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Podívejte se a reportáž z letošního COOL FESTU

Redakce / 17.06.2019
Již počtvrté patřil Dvůr Králové nad Labem studentskému festivalu divadla, hudby a tance Coolfest, který pořádá Mezinárodní konzervatoř Praha. Letošní ročník během dvou dní nabídl návštěvníkům z řad školáků i veřejnosti zajímavý program, který připravili studenti pod vedením svých pedagogů. Nechyběly divadelní představení, muzikály, koncerty, soutěže nebo workshopy.
 

FOTOGALERIE - Podívejte se a reportáž z COOL FESTU


Festival ve čtvrtek 6. června zahájil královédvorský starosta Jan Jarolím, který předal zástupcům Mezinárodní konzervatoře Praha – Vlastimilu Harapesovi, Martinu Severovi a Alici Kovářové – pomyslný klíč od města. Poté z náměstí T. G. Masaryka vyrazil za kočárem taženým koňmi průvod v čele s bubeníky a žáky královédvorských škol, který zamířil na náměstí Václava Hanky, kde program pokračoval vystoupením Elvise Presleyho.

Dopoledne ještě návštěvníci mohli zhlédnout v Hankově domě muzikály O princezně, která ráčkovala nebo My jsme talenti, na náměstí Václava Hanky si poslechnout rockové melodie filmového plátna či maturitní koncert studentů popu nebo se zúčastnit workshopu Eriky Fečové. Odpoledne se v Hankově domě konaly pořady Hvězda na 4 a Nebezpečné vztahy. Na náměstí Václava Hanky zazněly francouzské šansony a vrcholem prvního dne byl koncert Marcely Březinové. 

V pátek 7. června dopoledne si zase děti užily muzikál Kocourek Modroočko, který se hrál v Hankově domě. Poté se na náměstí Václava Hanky uskutečnila vědomostní soutěže pro školáky Cooltest a v salonku Hankova domu zaznělo to nejlepší z klasiky. Odpoledne pokračoval program na náměstí Václava Hanky koncertem Jazzbandu Jozefa Feča s gospely Eriky Fečové, tanečním workshopem Michala Šaraye a koncertem Baroš Band. V Hankově domě mohli diváci zhlédnout  divadelní hru o lásce s názvem Táňa, Táňa, muzikál Kabaret nebo se zúčastnit besedy s herečkou Zuzanou Bydžovskou. 

Na pořádání Coolfestu se podílí město Dvůr Králové nad Labem. „Především bych chtěl poděkovat Zuzaně Čermákové, ředitelce městského kulturního zařízení Hankův dům, která má velkou zásluhu na tom, že se festival do města opět vrátil. A každý si v jeho programu určitě najde to své,“ uvedl během slavnostního zahájení starosta Jan Jarolím.

Miroslava Kameníková
Foto: Jan Skalický
Video: ZvičinaTV

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 380x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí