Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > festivaly

Program Královédvorského majálesu je pestrý - rock, pop-rock, jazz, dechovka i bigbít. Uhlíř v sobotu a Michal Hrůza v neděli.

Redakce / 30.04.2016, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Změna sobotního programu! Kvůli zdravotní indispozici člena kapely Heebie Jeebies vystoupí od 18 hodin místo původně ohlášené hronovské skupiny královédvorská legenda - kapela Vaťák.
 

Veškerý program pro širokou veřejnost je zdarma a jistě je těžké vybrat takové účinkující, aby se organizátor zavděčil všem. Každopádně letošní program je pestrý a každý by si v něm měl najít v posledním dubnovém a prvním májovém dni tu svoji „oblíbenú”.

Sobotní čarodějnický rej - sobota 30. dubna

Uhlíř dětem i dospělým

Již tradičně se na programu podílí mažoretky z místní základní umělecké školy a Big Band Dvorský, kteří Majáles zahajují ve 14:30 hned po proslovu pana starosty.

V 16:30 pódium obsadí Jaroslav Uhlíř s kapelou. Můžeme se tak těšit na známé hity z filmů i dětských pořadů, které si rádi poslechnou děti i dospělí.Program Královédvorského Majálesu 2016

Punk-rock z Hronova

V 18 hod. na pódiu vystoupí Heebie Jeebies, což je nejen píseň Louise Armstronga a voo-doo výraz pro pocit naprosté dezorientace, ale především už od roku 1993 kapela z Hronova.

Rockový revival

Ve 20 hod. vystřídají hronovské hudebníky rockeři - i když jen „převzatí”. Divokej Bill revival z Náchoda patří mezi nejlepší revivaly u nás a vy se o tom můžete na náměstí TGM v sobotu večer přesvědčit. 

Lampiónový průvod a ohňostroj

Po rockovém nářezu se začne náměstí plnit lampiony. Průvod se bude řadit na náměstí Odboje, povede ulicí Rooseveltova, Přemyslova, Švehlova, Komenského až na náměstí TGM. Ve 21:30 je naplánován ohňostroj. 

Oheň však neuhasne - zábava bude pokračovat čarodějnickým rejem s hudbou kapely Strahov. Kapela STRAHOV hraje melodický rock, taneční rockovou muziku od 60. let až do současnosti. 


Májová neděle - neděle 1. května


Po celý den můžete navštívit výstavu modelové železnice v bývalé budově ZŠ Komenského (od 9 do 17 hod.)

Městská hudba Úpice

Nedělní dopoledne obvykle začínalo dechovou hudbou. Částečně tomu tak bude i letos, ale Městská hudba Úpice, která bude nedělní program v 10:00 hod. uvádět, zahraje kromě dechovky i známé filmové i muzikálové melodie, populární písně, rockové skladby, operní, swingové i taneční úpravy.

Nejen dechovkaMěstská hudba Úpice je dechový orchestr, který do roku 2002 vystupoval pod názvem Úpická dechovka. Postupně měnící se repertoár a příchod nových, mladých hudebníků si vyžádal přejmenování na Městskou hudbu Úpice. V roce 2009 se mění také oficiální status a MHÚ se stává samostatnou registrovanou organizací – Občanským sdružením Městská hudba Úpice. Městská hudba v současné době zahrnuje cca 35 až 40 hudebníků s kompletní rytmickou sekcí (bicí, perkuse, basová kytara, elektrická kytara a klávesy) a desítku zpěváků.


SARAH & THE ADAMS

Po obědě, ve 13:30 hod. vám usnadní trávení oběda nebo zpříjemní odpolední kafe pop - jazzová pohodička zpěvačky, pianistky a hráčky na ukulele Šárky Adámkové s vynikající doprovodnou kapelou. Máte-li rádi písničky a mandlově hořkosladký zpěv Norah Jones, nezmeškejte Sarah & The Adams. Přijďte nasát trochu pozitivní energie. 


Nebojte se Hrůzy. Hraje s Hrůzama

Vrcholem Majálesu bude v 15 hod. vystoupení Michala Hrůzy s jeho kapelou HRŮZY. Jejich pop-rockové hity slyšíme často nejen v éteru a naživo se budou v neděli odpoledne rozléhat královédvorským vzduchem. 

Mezi doprovodný program patří kolotoč, občerstvení všeho druhu a stánkový prodejna náměstí TGM a lunapark na náměstí Odboje.

 

Související články
Špatné míry a váhy. Prodejci na festivalech dostali pokuty
KRÁLOVÉDVORSKÝ MAJÁLES - 30.4.2015
Ohlédnutí za festivalem Hudební léto Kuks 2015
Dny R. A. Dvorského 2016 přinášejí do Dvora jazz a swing v hudební i divadelní podobě
Dnes začíná COOL FEST - divadlo, tanec a hudba na 3 místech po 3 dny
Hudba bez hranic zahájí ve čtvrtek 23. června Královédvorské hudební léto

 
Vaše komentáře
Zase Vaťák, kterej nikoho nezajímáodpůrce Vaťáků, 13.04.2017 09:03, Reagovat
Zase, zase a zase Vaťák, kdo to má furt poslouchat, tohle město nedokáže nabídnout nic lepšího? Možná by se Dvůr mohl přejmenovat na Vaťákov, protože tady nic jinýho není. Hlavně, že Hrůza je až v neděli. Toho bychom chtěli na sobotu !!!!!
datumnení důležité, 13.04.2017 08:58, Reagovat
zkuste trefit alespoň datum
odpadkynávštěvník čarodějného večera, 30.04.2016 23:21, Reagovat
Zcela evidentně podcenil organizátor množství odpadkových nádob. Kdo viděl večer po ohňostroji prostor na náměstí, kolem stávajících košů a nádob, dá mě za pravdu. Ano, uklidí se to, ale museli návštěvníci v tom nepořádku šlapat a chodit kolem hromad odpadků? To pokazí dobrý dojem z každé akce.
 
 
Přečteno 5617x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
25.04.2020 09:00 - 25.04.2020 21:00
2. Královéhradecký Master 2020 v šipkách