Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

27. ročník country festivalu MALINKEJ (19. listopadu 2016)

Redakce, / 15.11.2016, Vlčkovice v Podkrkonoší
V sobotu 19. listopadu se koná další ročník oblíbeného memoriálu banjisty Milana Vojtase. Tato přehlídka kapel se koná poslední roky v obecním sále ve Vlčkovicích v Podkrkonoší. I letos dramaturgie akce nabízí v tomto příjemném prostředí velmi kvalitní kulturní program. Milovníci country a bluegrassu si opravdu přijdou na své a to v podání hudebních skupin, které patří k tomu nejlepšímu.
V první řadě to je skupina Poutníci, která je na naší scéně již neuvěřitelných 46 let. Za tuto dobu v různých složeních její členové natočili a vydali 14 desek, získali mnohá ocenění a hlavně poctivě odehráli více než 4.000 koncertů. Další legendou je skupina BG Cwrkot. Velice častý host našeho festivalu hrající s neutuchajícím nadšením a živelností tradiční kusy od amerických autorů. 
Skupina Sunny side se před dvěma lety přeobsadila a podle mého názoru je teď v nejlepší formě za dobu svého působení. Předvede dokonalou souhru nástrojů, skvělých vokálů, ale i bezvadnou pódiovou show. Skupiny Handl a Lusatian grass budou na této akci hrát poprvé. První z nich je z Jablonce n. N. a hraje pohodovou muziku s výrazným ženským zpěvem Lenky Krausové (pocházející ze Dvora Králové). 
 Druhá zmiňovaná sestava se prezentuje autentickým zvukem americké lidové klasiky. Většinou však hrají svoje vlastní písničky a mnohdy s velice zajímavým vícehlasým zpěvem. Máme se tedy na co těšit.

Jako každoročně je i letos zajištěno kvalitní občerstvení.

Těší se na vás

Pořadatelé

Související články
Královédvorská firma RONDO music dodává a opravuje nástroje muzikantům z celého kraje!
Vaše komentáře
Fotografie z festiválku Malinkej 2016, 23.11.2016 07:39, Reagovat
Opět s velkým úspěchem proběhl festiválek Malinkej ve Vlčkovicích u Dvora Králové n. L. Na akci se dostavilo okolo 150 lidí a vystoupilo pět kapel především bluegrassového charakteru.
Fotografie z festiválku jsou k vidění na tomto odkazu: https://www.zonerama.com/Link/Album/2412982
, po zpracování budou fotky zveřejněny i na stránkách hudebnin - pořadatele festiválku: http://www.rondomusic.cz/, kde v sekci "Další aktivity" najdete i starší ročníky festiválku.

Krásné svátky, všem skalním i novým příznivcům festiválku a bluegrassové muziky děkujeme za návštěvu a za rok opět na viděnou!

Jan Frýzl, fotograf festiválku

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2625x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí