Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Adventní koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru

Vít Havlí?ek / 7.12.2018
Královédvorský chrámový sbor a orchestr bude v adventu možno slyšet na dvou koncertech – v sobotu 8. 12. od 17:00 hodin v kostele sv. Mikuláše v Hajnici a v sobotu 15. 12. od 17:00 hodin ve Dvoře Králové v kostele Církve československé husitské. Vrcholem koncertu bude Missa pastoralis od F. X. Brixiho. Nedojde-li ke změně, nebude letos Královédvorský chrámový sbor poprvé ve své historii doprovázet půlnoční mši v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové, protože Římskokatolická farnost ve Dvoře Králové ukončila k 29. červnu 2018 dohodu o vystupování tohoto sboru při hudebních doprovodech mší ve farnosti.
 
Oba koncerty zahájí vstupní část Sonaty Vespertiny pro dvě trubky od P. J. Vejvanovského. Na programu se dále objeví sborové skladby A. Michny, Š. Brixiho nebo L. van Beethovena a nebudou chybět ani pastorely J. J. Ryby (Radostnou novinu) nebo Pastores loquebantur F. X. Brixiho. Na oba koncerty je vstupné dobrovolné.

Královédvorský chrámový Kralovédvorský chrámový sbor a orchestrsbor se zaměřuje na duchovní hudbu a nyní má v repertoáru více než sto skladeb. Kromě hudebního doprovodu slavnostních mší se dlouhodobě rozvíjí i koncertní činnost. Kromě koncertů se sbor jako spolek věnuje i organizační činnosti. Pořádá mezinárodní festival Hudební léto Kuks a v poslední době se také podílí na projektech podporujících opravy historických varhan na Královédvorsku. Sbor finančně podporuje město Dvůr Králové.

Z důvodu výše zmíněného ukončení spolupráce ze strany farnosti také od září 2018 musí Královédvorský chrámový sbor zkoušet mimo farnost, a to ve zkušebně ve Švehlově ulici 46. Zkoušky probíhají každý pátek od 19:00, zveme všechny zpěváky. Více na www.kchs.cz.

 

Související články
Adventní koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru s provedením Pastorální mše české J. E. Kypty
Koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru na Noci kostelů 2018
Jubilejní desátý koncert s premiérou skladby doc. Eduarda Douši

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1169x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí