Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Červnové koncerty Královédvorského chrámového sboru a orchestru (7. a 9. června 2024)

Redakce / 9.06.2024, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Královédvorský chrámový sbor absolvoval v posledních měsících několik důležitých koncertů. V královédvorském kostele sv. Jana Křtitele vystoupil 18. dubna 2024 se sólistou Vídeňské státní opery Jörgem Schneiderem. V polovině května absolvoval zahraniční zájezd do Dánska, kde měl tři koncerty, a to v Kodani a dále ve městech Vejlø a Præstø.

V červnu čeká tento sborKoncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru v Hajnici vedený sbormistrem Vítem Havlíčkem opět několik koncertů. Na Noci kostelů letos vystoupí v Hajnici v kostele sv. Mikuláše v pátek 7. června 2024 od 20:00 hodin. Zde se bude konat Noc kostelů vůbec poprvé. 

Další koncert bude následovat ve Dvoře Králové v neděli 9. června 2024 v 17:00 v kostele Církve československé husitské. Na tomto koncertu zazpívá stejně jako v Hajnici za doprovodu Královédvorského chrámového orchestru.

Koncert Královédvorského chrámového sboru a orchestru ve Dvoře Králové 9. června 2024Na programu budou po úvodní Korunovační intrádě č. 9 J. I. Linka skladby s varhanami od M. Stadlera, M Haydna, D. Bortňanského nebo C. Nielsena a v Roce české hudby nebudou chybět ani čeští autoři jako J. N. Škroup, B. Smetana a A. Dvořák. S orchestrem pak zazní úvodní sbor z oratoria Juditha Triumphans od Antonia Vivaldiho, dvě části ze Stabat mater od J. Rheinbergera a vrcholem večera bude provedení částí Lacrimosa a Dies irae z legendárního Mozartova Requiem. Vstupné je doborovolné a všichni jsou srdečně zváni.

Související články
Královédvorský chrámový sbor uvede premiéru skladby Domus mea Martina Hyblera
Putování Královédvorského chrámového sboru (17) – Predmier
Putování Královédvorského chrámového sboru (18) – Brno
Adventní koncerty Královédvorského chrámového sboru a Štědrovečerní zpívání koled
Putování Královédvorského chrámového sboru (19) – Kodaň, Vejlø, Praestø
Vaše komentáře

Přečteno 424x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí