Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Česko-švýcarská sopranistka Martina Janková zazářila se souborem Musica Florea na festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 18.08.2020, Kuks
V sobotní podvečer 15. srpna 2020 se uskutečnil závěrečný koncert festivalu Hudební léto Kuks. Oceňovaná sopranistka Martina Janková působící na světových operních scénách přijela do Kuksu a zazpívala zde za doprovodu souboru Musica Florea s uměleckým vedoucím Markem Štrynclem.
 


Vybrány byly árie převážně z pera Georga Friedricha Händela (oratorium La resurrezione - Vzkříšení, oratorium II trionfo del tempo e del disinganno – Triumf času a vzkříšení), ale také Giovanni Battisty Bononciniho (oratorium San Nicola di Bari – Svatý Mikuláš z Bari).

Český překlad zpívaných italských árií jsme dostali k dispozici v tištěné podobě spolu s festivalovou brožurou a programem. Mohli jsme tak sledovat, o čem zpěvačka zpívá. Musica Florea kromě doprovodu zahrála také čistě instrumentální skladby, např. Sinfonii pro smyčce a basso continuo g moll Antonia Vivaldiho nebo výběr z Concerta grossa D dur Georga Friedricha Händela. 

Dále zde zazněla novodobá premiéra skladby z kukského archivu od tehdejšího člena řádu Milosrdných bratří Wernera Hymra (1733 - 1805) „Ave Regina in G“. Koncertu se ostatně zúčastnil i nejvyšší představený českomoravské provincie tohoto řádu Br. Martin Macek. Barokní prostor kostela Nejsvětější Trojice byl zvukem zcela vyplněn, tóny se libě prolínaly a těšily. Důkazem byl dlouhý potlesk všech nadšených posluchačů ve stoje a přídavek, který završil tento mimořádný večer, potvrdil, že Martina Janková patří mezi evropskou špičku ve svém oboru.

Tento koncert byl překrásným zakončením letošního 11. ročníku. Poděkování patří všem, kdo podpořili realizaci tohoto tradičního hudebního festivalu a těšíme se na jeho další, 12. ročník. 

Jana Friedová

FOTOGALERIE - Česko-švýcarská sopranistka Martina Janková zazářila se souborem Musica Florea na festivalu Hudební léto Kuks

 

Související články
Slavná Osudová symfonie Ludwiga van Beethovena v podání Komorní filharmonie Pardubice zahájí ve Dvoře Králové festival Hudební léto Kuks 2020
Hudební léto Kuks 2020 – jedenáctý ročník mezinárodního festivalu
Trumpetista Jiří Houdek a varhaník Petr Čech vystoupili na festivalu Hudební léto Kuks
Sólistka drážďanské opery Štěpánka Pučálková vystoupí 18. července 2020 na festivalu Hudební léto Kuks
Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a varhanice Michaela Káčerková se představily na festivalu Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks nabídne spojení hoboje a harfy v podání Viléma Veverky a Kateřiny Englichové 1. 8. 2020
Sólistka curyšské opery Martina Janková vystoupí 15. srpna 2020 na festivalu Hudební léto Kuks se souborem Musica Florea

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 395x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí