')
Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 20.08.2019, Kuks
V sobotu 17. srpna se v kostele Nejsvětější Trojice v barokním hospitálu v Kuksu uskutečnil závěrečný koncert letošního festivalu Hudební léto Kuks. Festivalovému publiku se při této příležitosti představila sopranistka Marta Reichelová, altistka Lucie Hilscherová, Český filharmonický sbor Brno a ansámbl Czech Virtuosi. Dirigentem byl Petr Fiala. Interpreti pro tento večer nastudovali dvě skladby. Moteto Exsultate jubilate od Wolfganga Amadea Mozarta a Stabat Mater f moll od Jana Křtitele Vaňhala. Není bez zajímavosti, že Vaňhal je rodákem z nedalekých Nechanic.
 
Stejně jako na předešlých koncertechHudební léto Kuks - 17. 8. 2019 letošního festivalového ročníku se i tento večer posluchači setkali s vynikajícími výkony zpěváků i hráčů. Český filharmonický sbor Brno se řadí k nejužší světové špičce v oblasti sborového zpěvu a je vysoce ceněn a vyhledáván nejlepšími orchestry, dirigenty i sólisty. Sopranistka Marta Reichelová a altistka Lucie Hilscherová jsou držitelkami prestižních ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží a vystupují na předních operních scénách u nás i v zahraničí.

Hudební léto Kuks - 17. 8. 2019Dirigent večera, Petr Fiala, je laureátem řady národních i mezinárodních soutěží, působí jako lektor dirigenských kurzů i jako člen mezinárodních soutěžních porot. Český filharmonický sbor Brno se pod jeho vedením propracoval mezi nejlepší evropská sborová tělesa. Brněnský komorní orchestr Czech Virtuosi vznikl před čtrnácti lety a má na svém kontě přes 600 koncertů, z nichž dobrá třetina náleží zahraničním pódiím. Publikum i odborná kritika oceňuje na orchestru stylovou čistotu, barevnost, dokonalost souhry a spontánní muzikálnost.
Vynikající interpretační výkony našich i zahraničních hudebníků, nádherný prostor Šporkova barokního areálu a v neposlední řadě i příjemná lidská setkání. Tímto vším jsou obohaceni návštěvníci letošního již desátého ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks.

Daniel Václavík

Foto: Lenka Šálková

FOTOGALERIE - Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 

Související články
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 884x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí