Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

Redakce / 20.08.2019, Kuks
V sobotu 17. srpna se v kostele Nejsvětější Trojice v barokním hospitálu v Kuksu uskutečnil závěrečný koncert letošního festivalu Hudební léto Kuks. Festivalovému publiku se při této příležitosti představila sopranistka Marta Reichelová, altistka Lucie Hilscherová, Český filharmonický sbor Brno a ansámbl Czech Virtuosi. Dirigentem byl Petr Fiala. Interpreti pro tento večer nastudovali dvě skladby. Moteto Exsultate jubilate od Wolfganga Amadea Mozarta a Stabat Mater f moll od Jana Křtitele Vaňhala. Není bez zajímavosti, že Vaňhal je rodákem z nedalekých Nechanic.
 
Stejně jako na předešlých koncertechHudební léto Kuks - 17. 8. 2019 letošního festivalového ročníku se i tento večer posluchači setkali s vynikajícími výkony zpěváků i hráčů. Český filharmonický sbor Brno se řadí k nejužší světové špičce v oblasti sborového zpěvu a je vysoce ceněn a vyhledáván nejlepšími orchestry, dirigenty i sólisty. Sopranistka Marta Reichelová a altistka Lucie Hilscherová jsou držitelkami prestižních ocenění z mezinárodních pěveckých soutěží a vystupují na předních operních scénách u nás i v zahraničí.

Hudební léto Kuks - 17. 8. 2019Dirigent večera, Petr Fiala, je laureátem řady národních i mezinárodních soutěží, působí jako lektor dirigenských kurzů i jako člen mezinárodních soutěžních porot. Český filharmonický sbor Brno se pod jeho vedením propracoval mezi nejlepší evropská sborová tělesa. Brněnský komorní orchestr Czech Virtuosi vznikl před čtrnácti lety a má na svém kontě přes 600 koncertů, z nichž dobrá třetina náleží zahraničním pódiím. Publikum i odborná kritika oceňuje na orchestru stylovou čistotu, barevnost, dokonalost souhry a spontánní muzikálnost.
Vynikající interpretační výkony našich i zahraničních hudebníků, nádherný prostor Šporkova barokního areálu a v neposlední řadě i příjemná lidská setkání. Tímto vším jsou obohaceni návštěvníci letošního již desátého ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks.

Daniel Václavík

Foto: Lenka Šálková

FOTOGALERIE - Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 

Související články
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks
Trumpetista Jiří Houdek zahraje 4. července 2020 na festivalu Hudební léto Kuks s varhaníkem Petrem Čechem
Sólistka drážďanské opery Štěpánka Pučálková vystoupí 18. července 2020 na festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1114x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí