Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Country a bluegrass festival MALINKEJ v sobotu 18. listopadu ve Vlčkovicích

anonymně / 14.11.2017, Vlčkovice v Podkrkonoší
Prodejna hudebních nástrojů RONDO MUSIC pořádá 28. ročník festivalu "Malinkej" - Memoriál Milana Vojtase již tuto sobotu 18. listopadu 2017 v Obecním sále ve Vlčkovicích v Podkrkonoší. Začátek festivalu je v 18 hodin.
Country a bluegrass festival Malinkej slaví letos již 28. výročí. 

Několik posledních let se festival koná ve Vlčkovicích v Podkrkonoší. 

Letos si pořadatelé festivalu - majitelé prodejny hudebních nástrojů RONDO MUSIC - Antonín Šturm a Petr Simon pozvali pět skvělých kapel. 

FLASTR z Mladé Boleslavi prezentuje především převzatou tvorbu nejlepších amerických bluegrassových skupin s převážně českými texty Honzy Raclavského, které mají velmi dobrou úroveň a dobře se zpívají, což oceňují i mnozí fanoušci této kapely, přesycení angličtinou českých bluegrassmenů.
Současná sestava: HONZA RACLAVSKÝ - kontrabas, zpěv, kapelník, HANKA ČERNÁ - kytara, flétny, zpěv, TOMÁŠ HUŠEK - housle, zpěv, VAŠEK HROCH - mandolína, dobro, zpěv, BOB SCHERNSTEIN -banjo, dobro, zpěv


ALBUM z Chomutova - Současnou sestavu tvoří kapelník Petr Gärtner (mandolína, zpěv), Marek Gärtner (baskytara, zpěv), Zoltán Pasztor (kytara, zpěv) , Zdeněk Lucák (dobro, zpěv) a Jan Bouda (banjo).Repertoár kapely tvoří většinou převzaté skladby z moderního i tradičního bluegrassu, opatřené českými texty, které píše dvorní textařka Jana Mesteková. Převážná část skladeb je však v angličtině.


PRAŽCE - Luka nad Jihlavou - Sestava : Václav Kříž - mandolína, zpěv, je členem síně slávy Bluegrassové asociace ČR, Jiří Lukšů - housle, zpěv, napsal houslovou školu Housle v country a bluegrassu (G&W Cheb), Jaromíra Musilová - banjo, zpěv, hrála mimo jiné i v jedné sestavě legendární kapely Schovanky (Evy), Stanislav Řehoř - kytara, zpěv, současně hraje v kapele Druhej dech, kde obsluhuje mandolínu, Aleš Weselý - kontrabas, zpěv, hraje i v několika dalších kapelách... např. New River Train


MÍŠA LEICHT a FOREHAND z Plzně - Členové skupiny - Míša Leicht - kytara, zpěv, Petr Novák - banjo, zpěv, Míša Rohrich - elektrická kytara, zpěv, Ondra Jukl - basová kytara.
Po 16ti letech se na hudební scénu vrací kapela Forehand. Seskupení skvělých muzikantů kolem plzeňského hudebníka Míši Leichta, kapelníka legendárního COPu.

Související články
Královédvorská firma RONDO music dodává a opravuje nástroje muzikantům z celého kraje!
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1993x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí