Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > hudba

David Koller naplnil a rozvlnil plný sál Hankova domu

Redakce / 20.02.2020, Dvůr Králové nad Labem
Ve středu 19. února zavítal do Dvora Králové jeden z nejúspěšnějších a nejznámějších českých hudebníků - David Koller, který se po letní festivalové sezoně a podzimním turné se svojí domovskou Lucií vrací k akustickým koncertům. Nejen dvorským posluchačům se tak naskytl ve vyprodaném sále spíše komorního charakteru trochu jiný koncert, než na který jsou zvyklí z festivalů nebo velkých hal.
 

Na téměř dovuhodinovém koncertě David Koller zahrál svoje největší hity i průřez kariérou v akustických aranžích. Nechyběly hity Černí Andělé, Chci zas v tobě spát, Troubit na trumpety by se nám líbilo, Gypsy Love, Recidiva apod. Vybrané nejznámější písně nechal přezpívat obecenstvo. Koncert však rozhodně nebyl jen o hudbě, ale také o využití prostoru zaplněného sálu vizuálními efekty, které jednotlivé písně doplňovaly.

Na podiu střídali muzikanti dvoje bicí, perkuse, čtyři kytary a klavír, a to v sestavě kytarista Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, bubeník Adam Koller, perkusionista Víťa Halška a hráč na kytaru a piano Matěj Belko. Ani David Koller však nezůstal jen u kytary a zpěvu, a kromě toho, že nechával prostor pro sóla svých kolegů, odskočil si z předních pozic i za bicí.

Ohlasy z koncertu jsou skvělé, diváci nejen ze Dvora Králové byli nadšení. Jedinou možností, jak koncert vylepšit, by byla dle jejich slov možnost užít si koncert ve stoje, což včera umožňovaly až poslední přidávané písničky. Jak se však k tomuto nápadu vyjádřila ředitelka Hankova domu Jana Kubcová, bohužel není toto uspořádání v sále možné, protože není kam uskladnit židle. 

Připomenutí koncertu Davida Kollera ve Dvoře Králové:

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Koncert Jana Spáleného a ASPM
Fotogalerie z koncertu Petra Bendeho pro Farní charitu Dvůr Králové nad Labem
Koncert Kamila Střihavky & The Leaders acoustic band (fotogalerie)

 
Vaše komentáře
Výmluva!návštěvník, 25.02.2020 08:17, Reagovat
Na koncert ve stoje není kam uskladnit židle? To je hodně špatná výmluva! V minulosti už koncerty na stání byly a např. taneční jsou taky bez většiny židlí. Když by se jen trochu chtělo, tak by to šlo!
 
 
Přečteno 882x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí