Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Hobojistka z Versailles přiveze na koncert Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové unikátní nástroj

Vít Havlíček / 20.01.2023
Přední česká hobojistka žijící v Paříži Michaela Hrabánková je nyní členkou prestižního orchestru královské opery ve Versailles. Kromě toho je vlastníkem unikátního anglického rohu, na který při české premiéře zaznělo Largo z Dvořákovy Novosvětské symfonie na konci 19. století. A právě na tento jedinečný nástroj zahraje také na 478. koncertu Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové ve čtvrtek 26. ledna 2023 od 19:00 v Hankově domě.

Spolu s Michaelou Hrabánkovou, Hobojový koncert - KPH Dvůr Králové - 26. ledna 2023která má za sebou studia v Paříži a Bruselu i bohatou koncertní činnost po celém světě, zahraje klavírista a pedagog pražské Akademie múzických umění Miroslav Sekera, který se představí jako doprovazeč i sólový hráč. Tento klavírista získal řadu ocenění a díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oscarovém filmu „Amadeus“ režiséra Miloše Formana. Jako sólový i komorní hráč navštívil prestižní pódia, zejména ve Vídni (Wien Konzerthaus, Musikverein), ve Washingtonu (The Kennedy Center), v Tokiu (Opera City Concert Hall) a mnoha dalších městech po celém světě.

Klavírista Miroslav SekeraProgram bude sestavený převážně z francouzské hudby. Kromě hobojových sonát Camilla Saint-Saënse a Francise Poulenca zazní také slavný Svit luny Clauda Debussyho pro klavír. V programu jsou zařazeni i dva čeští skladatelé. Od Bedřicha Smetany uslyšíte koncertní etudu “Na břehu mořském“ a vrcholem koncertu bude provedení světoznámého Larga z Dvořákovy Novosvětské symfonie. Tuto slavnou část zahraje Michaela Hrabánková na výše zmíněný unikátní nástroj - dobový anglický roh, na který koncertuje jen zcela výjimečně. Po koncertě bude možné si tento vzácný nástroj prohlédnout zblízka i s výkladem Michaely Hrabánkové. Všichni jsou srdečně zváni. Více na www.hankuv-dum.cz.

Nahrávka Larga z Dvořákovy Novosvětské symfonie na originální anglický roh z 19. století v podání Michaely Hrabánkové:

Související články
55 let Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové nad Labem
Cello Republic zaplnilo Hankův dům! Nadmíru vydařený zahajovací koncert 55. sezóny Kruhu přátel hudby
Nevšední koncert kytarového dua Siempre Nuevo na koncertu Kruhu přátel hudby
Michaela Hrabánková a Miroslav Sekera aneb Nevšední koncert Kruhu přátel hudby
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 328x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí