Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Knihu Varhany na Královédvorsku lze nyní zakoupit ve Dvoře Králové

Redakce / 27.06.2019
Reprezentativní celobarevná kniha Varhany na Královédvorsku mapuje na 219 stranách 24 varhan ve Dvoře Králové nad Labem a okolí, včetně světového unikátu – barokní zvonkohry objednané pro Kuks v roce 1732 hrabětem F. A. Šporkem. Součástí je bohatá fotodokumentace zahrnující okolo 250 barevných fotografií. Nyní ji mohou všichni zájemci zakoupit ve Dvoře Králové nebo objednat u vydavatele.
 
V knize hudebního teoretika, varhaníka a pedagoga pražské AMU Víta Havlíčka jsou podrobně popsány varhany v následujících místech (řazeno abecedně): Bílá Třemešná, Dubenec, Dvůr Králové nad Labem - kostel římskokatolické církve sv. Jana Křtitele, Dvůr Králové nad Labem – kostel Církve československé husitské, Dvůr Králové nad Labem – kostel Českobratrské církve evangelické, Hajnice, Horní Brusnice, Chotěborky, Choustníkovo Hradiště, Chvalkovice, Jaroměř (kostel sv. Jakuba), Kocbeře, Kohoutov, Kuks, Lanžov, Třebihošť, Velichovky, Velký Vřešťov, Vítězná - Kocléřov (U studánky), Vidonice, Vítězná - Kocléřov (kostel sv. Václava), Vlčkovice, Zvičina a Žireč.

Publikace, kterou vydal Královédvorský chrámový sbor z.s., si už při svém slavnostním křtu v Respiriu Lichtenštejnského paláce v Praze získala zaslouženou pozornost a uznání kapacit oboru a jistě bude velkým přínosem jak pro odbornou tak i laickou veřejnost. Její vznik podpořilo Ministerstvo kultury, Akademie múzických umění v Praze, Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem.

Knihu je možné objednat prostřednictvím mailu info@kchs.cz, nebo zakoupit ve Dvoře Králové v Městském informačním centru, knihkupectví U Veselých a dalších místech. Více na www.kchs.cz.

 

Související články
Varhany na Královédvorsku
O neodborně opravených varhanách ve Dvoře Králové pohledem prof. Jaroslava Tůmy
Knihu Varhany na Královédvorsku pokřtí v Respiriu Lichtenštejnského paláce v Praze profesor Ivan Klánský
Křest knihy Varhany na Královédvorsku proběhl v Lichtenštejnském paláci v Praze
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019
Putování Královédvorského chrámového sboru (2) – Praha-Zbraslav

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 421x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí