Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Knihu Varhany na Královédvorsku lze nyní zakoupit ve Dvoře Králové

Redakce / 27.06.2019
Reprezentativní celobarevná kniha Varhany na Královédvorsku mapuje na 219 stranách 24 varhan ve Dvoře Králové nad Labem a okolí, včetně světového unikátu – barokní zvonkohry objednané pro Kuks v roce 1732 hrabětem F. A. Šporkem. Součástí je bohatá fotodokumentace zahrnující okolo 250 barevných fotografií. Nyní ji mohou všichni zájemci zakoupit ve Dvoře Králové nebo objednat u vydavatele.
 
V knize hudebního teoretika, varhaníka a pedagoga pražské AMU Víta Havlíčka jsou podrobně popsány varhany v následujících místech (řazeno abecedně): Bílá Třemešná, Dubenec, Dvůr Králové nad Labem - kostel římskokatolické církve sv. Jana Křtitele, Dvůr Králové nad Labem – kostel Církve československé husitské, Dvůr Králové nad Labem – kostel Českobratrské církve evangelické, Hajnice, Horní Brusnice, Chotěborky, Choustníkovo Hradiště, Chvalkovice, Jaroměř (kostel sv. Jakuba), Kocbeře, Kohoutov, Kuks, Lanžov, Třebihošť, Velichovky, Velký Vřešťov, Vítězná - Kocléřov (U studánky), Vidonice, Vítězná - Kocléřov (kostel sv. Václava), Vlčkovice, Zvičina a Žireč.

Publikace, kterou vydal Královédvorský chrámový sbor z.s., si už při svém slavnostním křtu v Respiriu Lichtenštejnského paláce v Praze získala zaslouženou pozornost a uznání kapacit oboru a jistě bude velkým přínosem jak pro odbornou tak i laickou veřejnost. Její vznik podpořilo Ministerstvo kultury, Akademie múzických umění v Praze, Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem.

Knihu je možné objednat prostřednictvím mailu info@kchs.cz, nebo zakoupit ve Dvoře Králové v Městském informačním centru, knihkupectví U Veselých a dalších místech. Více na www.kchs.cz.

 

Související články
Varhany na Královédvorsku
O neodborně opravených varhanách ve Dvoře Králové pohledem prof. Jaroslava Tůmy
Knihu Varhany na Královédvorsku pokřtí v Respiriu Lichtenštejnského paláce v Praze profesor Ivan Klánský
Křest knihy Varhany na Královédvorsku proběhl v Lichtenštejnském paláci v Praze
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 334x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí