Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Knihu Varhany na Královédvorsku lze nyní zakoupit ve Dvoře Králové

Redakce / 27.06.2019
Reprezentativní celobarevná kniha Varhany na Královédvorsku mapuje na 219 stranách 24 varhan ve Dvoře Králové nad Labem a okolí, včetně světového unikátu – barokní zvonkohry objednané pro Kuks v roce 1732 hrabětem F. A. Šporkem. Součástí je bohatá fotodokumentace zahrnující okolo 250 barevných fotografií. Nyní ji mohou všichni zájemci zakoupit ve Dvoře Králové nebo objednat u vydavatele.
 
V knize hudebního teoretika, varhaníka a pedagoga pražské AMU Víta Havlíčka jsou podrobně popsány varhany v následujících místech (řazeno abecedně): Bílá Třemešná, Dubenec, Dvůr Králové nad Labem - kostel římskokatolické církve sv. Jana Křtitele, Dvůr Králové nad Labem – kostel Církve československé husitské, Dvůr Králové nad Labem – kostel Českobratrské církve evangelické, Hajnice, Horní Brusnice, Chotěborky, Choustníkovo Hradiště, Chvalkovice, Jaroměř (kostel sv. Jakuba), Kocbeře, Kohoutov, Kuks, Lanžov, Třebihošť, Velichovky, Velký Vřešťov, Vítězná - Kocléřov (U studánky), Vidonice, Vítězná - Kocléřov (kostel sv. Václava), Vlčkovice, Zvičina a Žireč.

Publikace, kterou vydal Královédvorský chrámový sbor z.s., si už při svém slavnostním křtu v Respiriu Lichtenštejnského paláce v Praze získala zaslouženou pozornost a uznání kapacit oboru a jistě bude velkým přínosem jak pro odbornou tak i laickou veřejnost. Její vznik podpořilo Ministerstvo kultury, Akademie múzických umění v Praze, Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem.

Knihu je možné objednat prostřednictvím mailu info@kchs.cz, nebo zakoupit ve Dvoře Králové v Městském informačním centru, knihkupectví U Veselých a dalších místech. Více na www.kchs.cz.

 

Související články
Varhany na Královédvorsku
O neodborně opravených varhanách ve Dvoře Králové pohledem prof. Jaroslava Tůmy
Knihu Varhany na Královédvorsku pokřtí v Respiriu Lichtenštejnského paláce v Praze profesor Ivan Klánský
Křest knihy Varhany na Královédvorsku proběhl v Lichtenštejnském paláci v Praze
Prezentace nově pokřtěné knihy Varhany na Královédvorsku proběhne ve Dvoře Králové 9. června 2019
Putování Královédvorského chrámového sboru (2) – Praha-Zbraslav

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 418x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí