Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Královédvorské hudební léto začne koncertem místních dětí. Pokračuje rockem, country hudbou i vystoupením písničkářů

Redakce / 25.06.2019, Dvůr Králové nad Labem
Vystoupení dětí a žákù královédvorských mateřských a základních škol, základní umělecké školy a gymnázia zahájí ve čtvrtek 27. června 2019 další ročník Královédvorského hudebního léta. Ještě než se děti rozutečou na prázdniny, předvedou místním posluchačům své pěvecké umění. Těšit se dále můžeme během léta na rock, country i písničkáře.
 

ČTVRTEK 27. ČERVNA od 8:30, 14:30


DVŮRFEST
Vystoupení dětí a žákù královédvorských mateřských a základních škol, základní umělecké školy a gymnázia.


STŘEDA 17. ČERVENCE od 19:00


ROCKOVÝ MINIFESTIVAL

CZECH IT | LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P BENJAMING‘S CLAN

LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete prožívá jedno z nejšťastnějších období své více než čtyřicetileté kariéry. Po turné k zásadnímu albu Soukromá elegie (které před dvěma lety získalo zlatou desku!) a po retrospektivním turné Route 66 k supraphonskému 13CD kompletu předloni vstoupil do Beatové síně slávy… 

Benjaming..

Benjaming’s Clan je kapela hrající celtic pop rock pocházející z Podkrkonoší a to přesněji z Petříkovic u Trutnova. Benjaming’s Clan vznikl v roce 2013 jako pokračování rodinné kapely Benjaming Band, která byla založena v roce 2002 a kde spolu hráli otec a tři synové. Začátkem roku 2013 Benjaming Band ukončil svou činnost a kapela přibrala další hudebníky. Tímto se otevřela nová éra kapely a ta s sebou přinesla jak změnu osazenstva, tak změnu nástrojového obsazení a zjemnění hudebního stylu z celtic punku na muziku s více folkovými prvky a větší melodičností. Jelikož si ale kapela prošla desetiletou punkovou cestou její písně zůstávají i nadále energické a nabité spoustou pozitivní energie, která neurazí drsného motorkáře ani hudebního fajnšmekra. Kapela v repertoáru stále zanechala pecky jako: Bohové na hrad nebo Švihák, které udělají radost zarputilým punkovým fanouškům. Část osazenstva Benjaming's Clan jsou multiinstrumentalisté a proto má kapela celkem pestré nástrojové obsazení. Mezi hlavní nástroje které kapela využívá patří: skotské dudy, banjo, trumpeta, mandolína, akordeon, irské fujary, housle, klávesy a samozřejmě bicí nástroje, kytara a basová kytara.


STŘEDA 24. ČERVENCE od 19:00 hod.


COUNTRY - BLUEGRASS
FÁMY | BLUEGROUND ROBERT KŘESŤAN A TRAPEŘI


STŘEDA 7. SRPNA od 19:00 hod.


PÍSNIČKÁŘI
JIŘÍ DĚDEČEK | PAYA MAY A DAVID JAKUBEC JAN BURIAN | FILIP PÝCHA A TAJNÉ SLUNCE
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 829x
 
 
 
Zpět