Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Kultura v umělém spánku - Vaťák, on-line hitparáda, nový klip a jedno výročí nakonec

Redakce / 25.03.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Vítejte v hudební rubrice Zvičina TV. Kapely, kluby, online akce a další. Každou sudou středu se můžete těšit na průlet regionální hudební scénou. Ty nejdůležitější informace z hudebního dění najdete na jednom místě, zde. Příjemné čtení přeje Jan Mostecký.
 

Jak se daří Vaťákům?


Členové kapely
Míra Koutník – Zpěv  
Kamil hroch – Kytara 
Ivan Mann – Baskytara, sbory
Petr Páleník – Bicí, sbory
Dan (Waltr) Komárek – Kytara, sbory
Vaťák, jméno, které zná v Podkrkonoší téměř každý. Přízvisko – The Best Kabát Revival – tahle parta ze Dvora Králové nemá jen tak nadarmo. Aktivnímu hraní skladeb Kabátu se kapela věnuje už od roku 2006 a za tu dobu si získala srdce mnoha fanoušků po celé republice. Spojil jsme se s Ivanem Mannem, abych zjistil, jak se u nich věci mají a jestli nedej bože nedobrovolná pauza nedonutila kapelu přestat hrát úplně. „Ne to určitě ne!“ sdělil Ivan po telefonu. „Koncerty sice nejsou, když to jde, tak ale chodíme na zkušebnu a makáme, jinak bychom to všechno zapomněli. S klukama chodíme pravidelně na testy, takže je to bezpečné. Na léto už jsou naplánované nějaké akce, tak doufáme, že se to tu dostatečně proočkuje, abychom si zahráli. Přeci jen už je to půl roku, co jsme hráli naposled.“. Já taky pevně doufám, že se situace zlepší a držím nejen Vaťákům palce, aby zákaz akcí nejenom přestáli, ale třeba ho dokázali nějak i řádně využít! „Už se moc těšíme, až se potkáme s fanoušky. To nám na tom všem chybí úplně nejvíc!“ zakončil Ivan náš krátký rozhovor.

Hitparáda KLUBOOFKA hudebního klubu Nároďák z Jaroměře cílí na fanoušky z celé republiky

Koncertům a festivalům v dnešní době bohužel odzvonilo. Pocítil to snad každý. Fanoušci, kapely, zvukaři, osvětlovači a mimo jiné i provozovatelé hudebních klubů. Kluci z Nároďáku v Jaroměři se tomu sveřepě postavili a vystartovali do světa s vlastní a jedinou „klubovou“ hitparádou – KLUBOOFKOU, Ta měla především pomoci československým kapelám v jejich propagaci a také udržet v chodu samotný klub Nároďák Jaroměř, dokud se situace v naší republice nezlepší. Každý měsíc se můžete těšit na souboj několika kapel o diváckou přízeň, rozhovory s kapelami, videoklipy kapel a spoustu dalších hudebních aktivit. Kluboofka jede na Youtube

Vivian má nový videoklip

Broumovská kapela Vivian před nedávnem vypustila do světa videoklip k písni Náš svět. Skladba je inspirovaná dvěma tématy. Dnešní podivnou dobou, kdy jsou lidé zavřeni doma, kultura upadá a vše se jeví, jako bezvýchodná situace. Druhé téma je Filipínská tragédie, kdy v roce 1996 vypukl požár v hudebním klubu ve městě Quezon. V požáru tehdy zahynulo 162 lidí. Figuríny, které v klipu „vystupují“ pro autenticitu a podtržení tíže tématu, skutečně zachvátily plameny. To vedlo k zasycení prostor zplodinami a následné pauze v natáčení. Inu, tvůrčí cesta si s sebou nese určitá nebezpečí, a ne vždy je příjemná. Chtěli byste audiokazetu, nebo gramodesku s hudební novinkou?


V čase online streamovacích platforem už i CD patří do muzea. Do módy se ale vrací gramofonové desky a audio kazety. Kdo už éru klasických analogových nosičů nezažil, si jistě vzpomene na hlavní postavu filmu strážci Galaxie „Starlorda“, která na kazetách poslouchá nahrávky ze svého dětství. Experimentální trutnovská kapela The Art of Inside Out se chystá vzdát tradičnímu analogovému médiu hold a přemýšlí o vydání svých skladeb na klasické audiokazetě, případně gramodesce. Momentálně kapela připravuje vystoupení na Trutnovském hudebním létě 2021. 

Výročí narození jednoho z prvních opravdových hitmakterů 

Dnes je to na den přesně 122 let od Narození skladatele Rudolfa Antonína Dvorského. Přízvisko Dvorský si ponechal po svém milovaném rodišti Dvoře králové nad Labem. O rozvoj hudby se Rudolf Antonín zasloužil především v oblasti swingu, jazzu a tehdejší moderní taneční hudby. Se svým orchestrem Melody Boys slavil úspěchy po celém tehdejším Československu. Pokud víte o interpretovi, hudebním klubu, či někom, kdo by měl zájem o zvěčnění v rubrice, neváhejte nás kontaktovat. 
Email: kultura.zvicinatv@gmail.com
Tel.:  739 290 060
Uzavírky článků každé sudé úterý v 19:00

Jan Mostecký

FOTOGALERIE - Kultura v umělém spánku - Vaťák, Online hitparáda, nový klip a jedno výročí nakonec

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 792x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.

InzerceVolná pracovní místa
Učitelé II. stupeň ZŠ (ZŠ Sch. sady, DKnL)

Vedoucí sociálních služeb (Domov sv. Josefa, Žireč)

Všeobecná zdravotní sestra (Léčebna zr. vad, DKnL)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)

Kuchař/ka (Domov důchodců)

Technolog (JUTA, a.s. DKnL)


Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
30.04.2021 - 31.05.2021
Vzhůru do Stínadel!
1.05.2021 - 31.05.2021
Májová labská stezka
11.06.2021 19:00 - 12.06.2021 00:00
Disco Party 80ky 90ky
19.06.2021 18:00 - 20.06.2021 00:00
Řecká zábavá