Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Rakouský tenorista Virgil Hartinger a Ensemble Inégal se představí na festivalu Hudební léto Kuks

Vít Havlíček / 2.08.2017
Na čtvrtém koncertu festivalu Hudební léto Kuks se 5. srpna představí rakouský tenorista Virgil Hartinger a Ensemble Inégal s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou. Kromě instrumentálních koncertů A. Vivaldiho a J. J. I. Brentnera bude na programu In te Domine speravi J. Rosenmüllera a Händelova kantáta Look down, harmonious saint. Dramaturgickým vrcholem bude novodobá premiéra skladby z kukského archivu Alma redemptoris mater in G od milosrdného bratra a kukského regenschori Wernera Hymbra. Koncert se koná v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu od 18:00.
 

Rakouský tenorista Virgil Virgil HartingerHartinger je vyhledávaným sólistou. Vystudoval Eastman School of Music v New Yorku a Mozarteum v Salzburgu. V opeře debutoval v roce 2008 v Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu. Pravidelně vystupuje na prestižních festivalech a v koncertních síních jako např. na Salcburském mezinárodním hudebním festivalu, Händelově festivalu v Göttingenu, Beethovenfestu v Bonnu nebo newyorské Carnegie Hall.

Soubor Ensemble Inégal tvoří instrumentalisté a zpěváci specializující se na autentické provozování staré hudby na barokní nástroje a jejich věrné kopie. Ensemble Inégal a jeho umělecký vedoucí Adam Viktora mají zcela zásadní podíl na znovuobjevování českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky. Každoročně soubor uvádí Zelenkovy skladby v novodobých premiérách, vydává ojedinělé premiérové CD nahrávky. Na koncertu v Kuksu bude koncertním mistrem tohoto souboru vynikající německý houslista Daniel Dueter.

Varhaník, dirigent a umělecký vedoucí souboru Ensemble Inégal Adam Viktora pravidelně vystupuje na hudebních festivalech a mezinárodních varhanních kongresech po celé Evropě. Působí také jako poradce v odborných komisích při restaurování významných historických varhan. Vyučuje varhanní hru a improvizaci na plzeňské konzervatoři. Více informací na www.hudebniletokuks.cz.

 

Související články
Hudební léto Kuks – osmý ročník mezinárodního festivalu
Festival Hudební léto Kuks byl zahájen ve Dvoře Králové společným koncertem Filharmonie Hradec Králové a houslisty Ivana Ženatého
Špičkový španělský kytarista Marco Socías vystoupí na festivalu Hudební léto Kuks
Wihanovo kvarteto zavítá na festival Hudební léto Kuks
Rakouský tenorista Virgil Hartinger navštívil festival Hudební léto Kuks
Hudební léto Kuks - devátý ročník mezinárodního festivalu začne Mou vlastí ve Dvoře Králové n. L.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 645x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět