Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Sólista Vídeňské státní opery Jörg Schneider nadchl publikum na koncertu s Královédvorským chrámovým sborem

Redakce / 22.04.2024, Dvůr Králové nad Labem
Všichni víme, jak je dnešní doba uspěchaná a plná stresů. Protiváhou mohou být krásné zážitky. A právě takovým zážitkem byl koncert Královédvorského chrámového sboru, který se konal ve čtvrtek 18. dubna 2024 v nadmíru zaplněném kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové. Se sborem vystoupil vzácný host - špičkový rakouský tenorista Jörg Schneider, člen Vídeňské státní opery.
Vše se odehrávalo na kůru Tenorista Jörg Schneider, varhaník Vít Havlíček a Královédvorský chrámový sborkostela pod taktovkou sbormistra Víta Havlíčka, který hrál také na varhany a citlivě doprovázel sólistu i sbor. Když se pod chrámovou lodí rozezněl nádherný tenor rakouského hosta, mnohým se tajil dech. Jörg Schneider disponuje krásným, znělým a příjemně barevným hlasem, se kterým bez problému zaplnil prostor kostela. Na pořad přišly skladby světoznámých autorů. 

Tenorista Jörg Schneider na koncertu ve Dvoře KrálovéV podání sólisty zaznělo Ombra mai fu z opery Xerxes G. F. Händela, Ave Maria F. Schuberta nebo Agnus Dei G. Bizeta, v podání sboru pak díla M. Stadlera, C. Nielsena, D. Bortňanského, M. Haydna nebo J. Rheinbergera. Společně všichni provedli úvodní část Kyrie z Korunovační mše W. A. Mozarta, kde spolu s Jörgem Schneiderem zazpívala sólistka sboru sopranistka Andrea Zaorálková, Pueri concinite J. Rittera von Herbecka a jako přídavek známé Panis angelicus C. Francka.

Na závěr se účinkující přišli Tenorista Jörg Schneider a Královédvorský chrámový sborpředstavit před oltář. Obecenstvo je odměnilo dlouhým potleskem. Mimo květin obdržel sympatický sólista drobné dárky a nezapomnělo se ani na vynikající výkon sopranistky Andrey Zaorálkové. Několik závěrečných slov pronesl sbormistr Vít Havlíček, který poděkoval publiku, sboru i sólistovi, že přijal pozvání na tento koncert pořádaný Kruhem přátel hudby. Pozval také na další koncerty sboru. Zážitek z koncertu byl nádherný, publikum zaplnilo všechny lavice.
A co říci na závěr? Děkujeme. Potřebujeme vás.
 
Jana Roupová

Foto: Pavel Kohout

FOTOGALERIE - Sólista Vídeňské státní opery Jörg Schneider nadchl publikum na koncertu s Královédvorským chrámovým sborem

Související články
Operu, filharmonii i sólistu Vídeňské státní opery letos nabídne Kruh přátel hudby ve Dvoře Králové
Komorní filharmonie Pardubice zahájila 56. sezónu Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové
Sólistka opery Národního divadla Kateřina Kněžíková zazpívá na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Lukáš Klánský a Kukal Quartet zaujali na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Prodaná nevěsta okouzlila publikum ve Dvoře Králové
Dialog harfy a hoboje na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Sólista Vídeňské státní opery Jörg Schneider zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Houslista Milan Al-Ashhab ohromil publikum na koncertu Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové
Vaše komentáře

Přečteno 304x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí