Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Sólistka drážďanské opery Štěpánka Pučálková vystoupí 18. července 2020 na festivalu Hudební léto Kuks

Vít Havlíček / 15.07.2020
Třetí koncert letošního ročníku mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks nabídne v sobotu 18. července od 18:00 dvě přední české interpretky. Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková působí jako sólistka proslulé drážďanské Semperovy opery, za varhany usedne Michaela Káčerková.
 
Z vokálních skladeb je na programu zařazena árie Erbarme dich, mein Gott z Bachových Matoušových pašijí, Laudamus te z Mozartovy Velké mše c moll nebo Inflammatus et accensus ze Stabat mater A. Dvořáka. Dramaturgii oživí i méně známá árie Te ergo quaesumus z Te Deum A. Rejchy. Sólové varhany budou reprezentovat Preludium a fuga C dur BWV 545 J. S. Bacha, dvě části Sonáty c moll F. Mendelssohna-Bartholdyho nebo Introdukce a passacaglia d moll M. Regera.
Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková je sólistkou a členkou ansámblu proslulé Semperovy opery v Drážďanech. V roce 2012 absolvovala studium na Universität Mozarteum Salzburg. Současně byla vyznamenána organizací a nadací Stiftung Mozarteum medailí Lilli Lehman. Účinkovala na významných festivalech a divadlech jako jsou Mozartwoche Salzburg, Salzburger Festspiele, Beijing music festival, Teatro Romano Fiesole Florencie, Volksoper Wien, Státní opera a Národní divadlo v Praze. Vystoupila na koncertech v Japonsku, Číně, Norsku, Dánsku, Itálii, Francii, Rakousku, Německu a Čechách. V roce 2019 vystoupila pod taktovkou maestra Plácida Dominga na koncertě Mozartovy narozeniny ve Stavovském divadle v Praze a ve vídeňské Volksoper debutovala v roli Carmen.
Varhanice Michaela Káčerková vystupujeVarhanice Michaela Káčerková pravidelně na koncertech a festivalech v České republice, Německu, Rakousku, Polsku, Itálii, Francii, USA a Japonsku. Spolupracuje také s mnoha předními interprety a orchestry jako např. Symfonický orchestr Českého rozhlasu nebo orchestr Národního divadla v Praze. Hru na varhany vystudovala na Pražské konzervatoři, Akademii múzických umění a dále na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn-Bartholdy v Lipsku. Od roku 2014 působí jako dramaturgyně a ředitelka Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera a Karlovarských varhanních večerů. V současné době se zabývá rozsáhlým projektem nahrávání série CD „Historické varhany Karlovarského kraje“.

Na následujícím koncertu festivalu 1. srpna 2020 se představí hobojista Vilém Veverka spolu s harfistkou Kateřinou Englichovou. Vrcholem koncertu bude světová premiéra kompozice profesora Pražské konzervatoře Jiřího Gemrota na téma jedné ze šporkovských árií.

Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z.s. spolu se správou hospitálu Kuks. Finančně jej podpořilo Ministerstvo kultury, Státní fond kultury, Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím mailu rezervace@hudebniletokuks.cz. Více informací naleznete na www.hudebniletokuks.cz.

 

Související články
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks
Slavná Osudová symfonie Ludwiga van Beethovena v podání Komorní filharmonie Pardubice zahájí ve Dvoře Králové festival Hudební léto Kuks 2020
Trumpetista Jiří Houdek a varhaník Petr Čech vystoupili na festivalu Hudební léto Kuks
Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková a varhanice Michaela Káčerková se představily na festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 460x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)

Více pozic (Zdravotnické zařízení VIVIDUS DKnL)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 31.08.2020
Venkovní bazar knih
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)