Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Trumpetista České filharmonie Walter Hofbauer zahraje na koncertu KPH ve Dvoře Králové (6. června 2024)

Redakce / 5.06.2024, Dvůr Králové nad Labem
Letošní 56. sezónu Kruhu přátel hudby završí stejně jako v předchozích letech zvuk trubky a varhan. Ve čtvrtek 6. června zahraje od 19:00 v kostele sv. Jana Křtitele na 493. koncertu letošní sezóny Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové trumpetista České filharmonie Walter Hofbauer. Spolu s ním vystoupí varhaník a ředitel Pražské konzervatoře Petr Čech. Oba interpreti sólově vystoupili na předních evropských podiích a ve Dvoře Králové představí program složený ze skladeb od předních českých i zahraničních skladatelů.

Po úvodním Koncertu Závěrečný koncert 56. sezóny KPH ve Dvoře Královéc moll A. Marcella zazní Preludium a fuga Es dur BWV 552 J. S. Bacha, od kterého bude následovat Agnus Dei z Velké mše h moll v úpravě pro trubku a varhany. 

Reprezentativními skladbami pro varhany jsou Varhanní symfonie od Ch. M. Widora. Virtuózní 1. větu z jeho 5. symfonie zahraje Petr Čech. Na závěr zahrají oba interpreti cyklus Okna pro trubku a varhany od Petra Ebena. 

Walter Hofbauer již od dětství patří mezi nejvýraznější talenty své generace. Po absolutoriu Pražské konzervatoře byl posluchačem AMU v Praze a v průběhu studia exceloval na celé řadě mezinárodních soutěží. Jako sólista vystoupil například se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, FOK nebo Českou filharmonií pod taktovkou jejího šéfdirigenta Semjona Byčkova. V letech 2014–2021 byl stálým členem SOČRu a od sezóny 2017/2018 orchestru Opery Národního divadla. V České filharmonii nejdříve působil jako akademik, později jako host a nyní je stálý člen orchestru.

Varhaník Petr ČechVarhaník Petr Čech absolvoval Pražskou konzervatoř, AMU v Praze a Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu u vynikajícího norského varhaníka prof. Jona Laukvika. V roce 2011 dokončil doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě ve třídě prof. Imricha Szabó. Je laureátem a nositelem cen mnoha mezinárodních soutěží (Pražské jaro, Lucemburk, Gdaňsk, Brno, Opava). Působí jako varhaník chrámu Matky Boží před Týnem a od roku 2018 je ředitelem Pražské konzervatoře.

V úvodu koncertu bude rovněž představena následující 57. sezóna Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové. Všichni jsou srdečně zváni. 

Vstupenky lze zakoupit na místě před koncertem.

doc. MgA. Vít Havlíček, Ph.D.
dramaturg Kruhu přátel hudby


Související články
Operu, filharmonii i sólistu Vídeňské státní opery letos nabídne Kruh přátel hudby ve Dvoře Králové
Koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček zahraje s Komorní filharmonií Pardubice ve Dvoře Králové
Bývalý sólohornista Berlínské filharmonie Radek Baborák zahraje na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Ovacemi ve stoje skončil koncert sopranistky Kateřiny Kněžíkové ve Dvoře Králové
Vyprodaná Prodaná nevěsta ve Dvoře Králové
Prodaná nevěsta okouzlila publikum ve Dvoře Králové
Netradiční koncert KPH s harfou, hobojem i návštěvou významných soudobých skladatelů
Sólista Vídeňské státní opery Jörg Schneider zazpívá s Královédvorským chrámovým sborem na koncertu KPH ve Dvoře Králové
Houslista Milan Al-Ashhab ohromil publikum na koncertu Kruhu přátel hudby ve Dvoře Králové
Unikátní trio basetových rohů Lotz Trio zahraje na festivalu Hudební léto Kuks
Vaše komentáře

Přečteno 185x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí