Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Violoncellový recitál představí 2 členy Smetanova tria (středa 16. ledna 2019)

Redakce / 14.01.2019, Dvůr Králové nad Labem
V rámci tradičních koncertů KPH zavítají do Hankova domu ve Dvoře Králové 2 zástupci jednoho z nejprestižnějších současných českých souborů, kterým je Smetanovo trio: Violoncellista Jan Páleníček a klavíristka Jitka Čechová.
 

Komorní koncert začíná v 19 hod. a vstupné činí 130 Kč.

Violoncellista Jan Páleníček je přední český sólista a komorní hráč, nositel velké rodinné hudební tradice, které vdechnul život klavírista a hudební skladatel Josef Páleníček, zakladatel Smetanova tria. Vystudoval konzervatoř a AMU v Praze u dvou nejlepších pedagogů té doby. Účast na mezinárodních soutěžích Janu Páleníčkovi přinesla několikerá ocenění laureáta. 

Klavíristka Jitka Čechová získala titul laureáta v řadě mezinárodních soutěží – Mezinárodní Chopinova soutěž v Mariánských Lázních, Mezinárodní Smetanova soutěž v Hradci Králové, Mezinárodní Hummelova soutěž v Bratislavě, Virtuosi per musica di pianoforte, Mezinárodní soutěž komorní hudby v Detmoldu. V posledních letech vedla mistrovské kurzy v Praze, Londýně, Northern College of Music v Manchesteru, Campos do Jordao v Brazílii, Colburn School University v Los Angeles, v Eau Claire ve Wisconsinu v USA a v Luxemburgu.

SMETANOVO TRIO

Smetanovo trio, založené ve 30. letech 20. století klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším současným českým souborům. Toto hudební těleso je pravidelným hostem významných pódií doma (Pražské jaro, Janáčkův máj, Moravský podzim, Concentus moraviae, Malostranské komorní slavnosti) a v zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Japonsko, Brazílie, USA, Egypt).

V současné době trio tvoří kromě Jan Páleníčka a Jitky Čechové také houslista Radim Kresta. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: jitkacechova.cz, smetanovotrio.cz, hankuv-dum.cz


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 307x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí