Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Hana Hegerová v Trutnově

Redakce, J. H. / 30.03.2009
Trutnovský Jazzinec je v Čechách již velice váženou hudební akcí nejen z pozice široké veřejnosti, ale také samotných hudebníků. Důkazem toho byl včerejší koncert Hany Hegerové, která loni prohlásila, že letos bude koncertovat již jen v Praze. Cestování ji nedělá dobře. Ovšem udělala výjimku - 26. března 2009 právě na Jazzinci. V roce 2001 jsem náhodou v rozhlase zaslechl na rádiu zprávu, že se zrovna ten den začínají prodávat lístky na koncert Hany Hegerové v Národním divadle v Praze. Koncert k jejím 70. narozeninám! I když jsem byl ve frontě jeden z prvních, sehnal jsem lístky jen na bidýlko a trochu pochyboval, zda aspoň něco uslyšíme. Slyšeli a viděli jsme tehdy jeden z nejsilnějších hudebních zážitků. Tato dáma zaplnila Národní divadlo hlasem jako zvon, hlasem z kterého mrazilo v zádech, a energií, kterou ji mohlo závidět i mnoho 20letých. Kdepak by mne tehdy napadlo, že to zažiji o 8 roků později znovu a dokonce v našich končinách. Hana Hegerová nyní již s hůlkou po úraze, ale se stejným zápalem a energií předvedla dokonalý koncert. Zcela zaplněný Národní dům v Trutnově slyšel nejlepší šanzony, písničky z počátků její kariéry i jazzové standardy. Kapela složená ze 4 jazzových hudebníků v čele s Petrem Maláskem (piano) a Robertem Balzarem (basa) dokázala skvěle doprovodit i písně, které jsou na nahrávkách v podání velkých orchestrů. Na závěr se tleskalo ve stoje a to vypovídá o kvalitě koncertu vrchovatě.
 

Ještě je třeba připomenout, že "předskokanem" Haně Hegerové byl trutnovský H Kvintet, skupina úžasně vyladěných hlasů 4 zpěvaček a jednoho zpěváka, která předvedla několik svingových evergreenů za doprovodu kapelníka, který svými elektrickými klávesami dokázal nahradit velký big band, což by mne opravdu nenapadlo. Naopak mne napadlo, že by byl hezký koncert této skupiny společně s Big Bandem Dvorským.

 

 

 
 
Přečteno 6x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí