Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Pozvání na velikonoční koncert

Redakce, Tomáš Ružička / 27.03.2009
Farní sbor českobratrské církve evangelické pořádá varhanní a pěvecký benefiční koncert ve prospěch královédvorské Diakonie. Varhanní skladby přednese Jiřina Dvořáková – Marešová, absolventka pražské Konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Již během studia se zajímala o stylovou interpretaci barokní hudby a o hru na historické typy nástrojů. Účastnila se proto mnoha zahraničních mistrovských kurzů (Německo, Francie, Rakousko, Polsko), které se touto problematikou zabývaly. V součastné době spolupracuje s mnoha soubory, věnujícími se interpretaci staré hudby a nahrává pro Český rozhlas v rámci projektu „ Historické varhany Čech a Moravy“. Dalším účinkujícím bude barytonista Aleš Dvořák, působící ve svém civilním povolání jako mistr zvuku a pedagog zvukové tvorby na pražské HAMU. Jeho nahrávka Symfonie č.2 D dur J. Brahmse byla v r. 2002 nominována na cenu Grammy v kategorii nejlepší orchestrální nahrávka a nejlepší zvuk. V současnosti spolupracuje se svou manželkou v komorním duu Carpe diem. Na koncertě zazní varhanní skladby A. Dvořáka, B. Foerstera, B.A. Wiedermanna a dalších a biblické písně A. Dvořáka. Svou účastí kromě krásného hudebního zážitku podpoříte záslužnou činnost Diakonie v našem městě. Koncert se bude konat na Květnou neděli 5. dubna 2009 v 18 hod. ve sboru Českobratrské církve evangelické (vedle gymnázia).
 

Vstupné dobrovolné.

 

 

 
 
Přečteno 8x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí