Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje

Vivat Museum

Redakce, / 18.04.2008
Výstava s názvem VIVAT MUSEUM je věnovaná 125. výročí vzniku muzea v Jaroměři, jedné z nejstarších institucí svého druhu v České republice. Výstava se zabývá vznikem i zánikem muzea v Josefově a převozem jeho sbírek do jaroměřského muzea. Pokusí se rovněž zodpovědět otázku - jakou na malém městě muzeum hraje roli. Vernisáž se koná v pátek 18. dubna v 18 hodin. Vašimi průvodci historií muzea budou členové DS Vrchlický. Výstava potrvá do neděle 25. května.
 

Muzeum by však nebylo bez zakladatelů a správců sbírek. Připomeneme si proto Františka Polického, Josefa Dušku, Vojtěcha Paula, Josefa Šímu st., Václava Exnera a další osobnosti dobrovolných i placených muzejníků, kterým se podařilo nashromáždit a v průběhu let též prezentovat úctyhodné množství získaných předmětů. Nezapomeňte s sebou vzít své, popřípadě půjčené, děti. Budou zde mít herní koutek, v němž si mohou zahrát na archeology, archiváře, konzervátory, průvodce, nebo na ředitele či manažéry muzea.
Muzeum je otevřeno: úterý až pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu a neděli od 13 do 17 hodin.

 

 

 
 
Přečteno 197x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí