Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Co se děje

Kino Svět ve Dvoře Králové hraje od 12. května, jarní hudební festival se přesunul na podzim

Redakce / 6.05.2020, Královédvorsko
Kulturní akce pomalu dostávají zelenou, ve Dvoře Králové se po 2 měsících otevřou dveře do kina i divadla. Ovšem má to svá omezení. Přečtěte si podobu a program plánovaných akcí pořádaných Městským kulturním zařízením v následujících týdnech ve Dvoře Králové nad Labem.
 

Od 11. května se povolují akce do 100 lidí s tím, že se musejí dodržovat 2metrové rozestupy a diváci budou mít roušky. Moderátoři a herci, případně další umělci roušky mít nemusí, pokud splní další podmínky definované ministerstvem zdravotnictví.

Kinosál s omezením diváků i kapacity

V případě Kina Svět se první film po dvouměsíční přestávce odehraje v úterý 12. května 2020. “Budeme nabízet jen místa v sudých řadách, dále vždy maximálně mezi dvojicí musí být jedna sedačka volná. Nyní dolaďujeme rezervační systém,” sdělila portálu kralovedvorsko.cz ředitelka MKZ Dvůr Králové Jana Kubcová. Může se tak stát, že plný sál pojme pouze 30 diváků z celkové kapacity 200 sedadel. Diváci musí mít roušky, a nedopřejí si tak v sále kina ani vlastní občerstvení. “Kvůli hygienickým požadavkům neplánujeme promítání více než 1 filmu za den kromě odpoledního snímku "pro seniory", kdy sál stihneme do večera vyčistit,” vysvětluje důsledky opatření na provoz kina Kubcová. Kino Svět sice nepromítalo na jaře, ale diváci se mohou těšit na letní sezonu.

Hankův dům - divadlo a koncerty až v létě

Hankův dům však zůstane ještě chvíli víceméně opuštěný: kromě posledního koncertu KPH v sezóně 2019/2020, se zde nechystají až do léta žádná představení. “Počítáme až s Královédvorským hudebním létem, které probíhá tradičně venku na Hankově náměstí. V plánu máme hudební večer místních revivalových kapel, bluegrassu, rockový minifestival a jedno venkovní divadelní představení. Doufáme, že v létě dojde k dalšímu navýšení možné kapacity akcí na 200 či 300 lidí. I tak budeme muset diváky zřejmě přepočítávat,” informovala o plánovaných akcích Kubcová.

Náhrada zrušených akcí

Zrušené jarní akce se podařilo ve většině případů přesunout na jiný termín. Zakoupené vstupenky tak platí dál. Pokud někdo žádá vrácení peněz na přesunutou akci, není to problém. “V pondělí 11. května otevíráme předprodej v naší kavárně, tam lze vrátit peníze za vstupenky, které zde byly zakoupeny. Lístky zakoupené přes internet vrátíme na žádost opět bezhotovostním převodem,” vzkazuje divákům Jana Kubcová. Dle jejích slov, je zatím on-line vratek minimálně. “Bohužel peníze za vstupenky na původně květnové představení Kohák&Ruppert budeme vracet všem, protože se bude konat až příští rok,” dodala Kubcová.

O předplacená představení však nepřijdou majitelé abonentek. Zbývající dvě představení v rámci divadelního předplatného 2019/2020 „Chvála bláznovství“ a „Utíkejte, slečno Nituš!“ se odehrají do konce roku 2020.

Jedna z největších kulturních akcí ve městě - Královédvorský Majáles - se přesouvá se stejným programem na příští rok. 

Festival Dny R. A. Dvorského se překládá na podzim, kdy hlavní festivalový večer se uskuteční 15. října 2020, koncert Hany Holišové a New Time Orchestra se uskuteční 18. listopadu 2020. Vyprodaná První královédvorská tančírna se uskuteční v nejbližším možném termínu v září 2020. 

Koncert rakouské skupiny Dead Beatz a talkshow „Hvězdy, jak je neznáte“ se uskuteční v průběhu roku 2021, koncert americké skupiny Three for Silver je odložen na neurčito. 

Nové termíny mají již tyto pořady:

  • Ewa Farna - Málo se známe tour: 7. října 2020; 
  • Divadlo V Řeznické - Relativita: 21. října 2020; 
  • Halina Pawlowská - Manuál zralé ženy: 7. prosince 2020.
Kateřina Sekyrková
Zdroj: Hankův dům


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 593x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí