Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > přednášky a školení

Autorské čtení v Knihkupectví U Veselých (24. 2. 2020)

Redakce / 10.02.2020, Dvůr Králové nad Labem
Přijďte si v pondělí 24. února 2020 od 16 hodin poslechnout autora knihy Koření chudých - pana Aleše Rezka.
 

FOTOGALERIE - Autorské čtení

Rozsáhlý román Aleše Rezka se odehrává v normalizačním Československu 70. a 80. let. Jedná se o spleť historek, primárně hospodských a postelových, které spojují Rezkovi (anti)hrdinové Nikola a Petr. Právě na příběhu těchto tápajících postav Rezek nabízí mimořádnou generační výpověď své doby.

V šedivém světě, jehož středobodem jsou pro oba dospívající muže dívky, všeobjímající skepse a s ní spojené alkoholové opojení, se každý snaží nelézt svůj kousek štěstí a pravou identitu. Svou citlivostí a satirickým nadhledem však román nikdy nesklouzne do deprese.

Řešení svého tápání hrdinové nacházejí zcela protichůdná. Zatímco Nikola, doma nespokojen s bezvýhradně vojenským režimem, opouští jak dosavadní omezený svět vrcholového sportu, tak školu ale i spousty nevázaných akcí všeho druhu a odchází coby pošťák na hory, pragmatický Petr hledá svoji identitu na lodi coby námořník československé plavby námořní. Ohromen prvním setkáním s Amerikou se rozhodne emigrovat, po několika měsících však zjišťuje, že musí hledat jinde.

pěší zona ve Dvoře Králové nad Labem
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 11997x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět